16.09.2023 – 01.03.2024
Centrum umenia a kreativity, Bátovce
Park umenia

“Počas blackoutov na Ukrajine osvetľovali úplnú tmu, okrem výbuchov, len mesiac a hviezdy. Želám si, aby obdiv prírody nebol nikdy vynútený.” Aliona Voitiuk
Nájsť miesto, kde nie je cítiť prítomnosť človeka alebo civilizácie, nie je ľahká úloha. Urbanizácia je zriedka v súlade s prírodou, často ju zatemňuje, skrýva ju v tieni elektrického svetla.
Projekt “Svetlo temnoty” zobrazuje 13 mikrosvetov s najjasnejšími súhvezdiami letnej oblohy: Veľký trojuholník, Labuť, Lýra, Orol, Škorpión, Severná koruna, Vodnár, Herkules, Pegas, Strelec, Delfín, Kozorožec, Hadonos. Tmavé boxy sú vybavené autonómnym solárnym svetlom, no ak ho vypnete, môžete na pozadí nočnej oblohy vidieť súhvezdia vyrobené z fluorescenčnej farby.
Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Podobné príspevky
Čítať viac...

Juraj Poliak: Neprítomnosť zázraku nás vyčerpáva

Dielo Juraja Poliaka bolo súčasťou medzinárodnej scénografickej výstavy Pražské Qudriennale 2019. Dnes už máte k nemu bližšie. Dominuje novému Parku umenia v Bátovciach.
Čítať viac...

06.12.2023 / Divadlo Dogma: Záväzný výstup

Pitoreskná scénická koláž jedného herca a jeho tieňa. Zmes bezpríznakových slov, falošných emócií a hry, ktorá nikam nevedie. Zmysel sa stráca v bezvýznamnosti, motívy konania su nejasné. Diskotéka ega a patologických prejavov na vynútených doskách, ktoré znamenajú tazkvaný svet. Divadlo ako projekt plný zvratov, pochybností a blabotania.
Čítať viac...

Ilona Németh: Keď

Veľkoformátová výstava Ilony Németh na priečelí budovy Divadla Pôtoň.