Divadlo Pôtoň pôsobí od roku 2008 na slovenskom vidieku – v obci Bátovce – na hranici Hontu a Tekova, na hranici okresov Levice, Zvolen a Banská Štiavnica. Kultúrno-spoločenské zameranie lokality je možné pomenovať ako klasické providiecke a promestské. Okolité obce, v dosahu 30 kilometrov, kladú dôraz na tradičnú ľudovú kultúru, remeslá, organizujú jarmoky a podujatia pre deti a seniorov. Mestá Levice a Tlmače prostredníctvom svojich kultúrnych organizácií ponúkajú overený typ ústretovej dramaturgie pre väčšinového diváka so zameraním na divadlo, tradičnú kultúru, folklór, populárnu hudbu a prezentáciu lokálnych autorov. Súkromné podniky, najmä kaviarne a puby, sa venujú prevažne zábavovej kultúre, len ojedinele ponúkajú koncerty súčasnej nekomerčnej hudobnej scény. Divadlo Pôtoň je v tomto kontexte jediným subjektom okresu Levice, ktorý svoju činnosť zameriava na tvorbu a prezentáciu súčasného nekomerčného umenia a na vzdelávanie v oblasti súčasného umenia. Spolu s organizáciami Nástupište 1-12, Asociácia Divadelná Nitra a 4 menšími centrami a nezávislými zoskupeniami (Teatro Tatro, Nový dvor Brhlovce, Trafačka Nitra, Nové divadlo, Hidepark) tvorí Divadlo Pôtoň útlu sieť nezriaďovanej kultúry v Nitrianskom kraji.
Zámerom projektu Centra umenia a kreativity je zvyšovať kvalitu sociálneho, kultúrneho a intelektuálneho života obyvateľov v regióne s pôsobnosťou kultúrneho a umeleckého centra formou prezentácie súčasného umenia, workshopov a diskusií o súčasnom umení, rozvíjať kritické myslenie študentov stredných a vysokých škôl počas aktivít Psota na Slovensku, vzdelávať študentov vysokých škôl – budúcich tvorcov, kultúrnych operátorov a teoretikov počas profesných workshopov, podporovať tvorcov v oblasti súčasného nekomerčného umenia formou rezidenčných tvorivých pobytov.

Neberte zopiclone dlhšie ako váš lekár radí. To je len odporúčané maximálne po dobu štyroch týždňov. Je to preto, že vaše telo zvykne na tento liek rýchlo, a somnifère imovane prix po uplynutí tohto času je nepravdepodobné, že majú rovnaký účinok. Vaše telo môže tiež stať závislí na to, keď je považovaná za dlhšie, než toto. Tablety sa, aby ste ospalý a môžete stále cítiť ospalí, ďalší deň. Nie je disk alebo používate nástroje alebo stroje na nasledujúci deň, pokiaľ vaše reakcie sa vrátili do normálu. Nepite alkohol, zatiaľ čo ste na zopiclone. Zvýši sa riziko vedľajších účinkov, ako sú námesačnosť a robiť iné veci, ktoré vám nie sú schopní pamätať, keď sa zobudíte.

 

Divadlo Pôtoň je riadnym členom siete nezávislej kultúry na Slovensku. Sieť v súčasnosti združuje 10 nezávislých kultúrnych centier:

A4 – Nultý priestor / Bratislava / www.a4.sk

Bona fide – Tabačka Kulturfabrik / Košice / www.tabacka.sk

Kolomaž – Klub Lúč / Trenčín / www.kolomaz.sk

KC Dunaj / Bratislava / www.kcdunaj.sk

Divadlo na peróne / Košice / www.naperone.sk

Divadlo Pôtoň / Bátovce / www.poton.sk

Záhrada – Centrum nezávislej kultúry / Banská Bystrica / www.zahradacnk.sk

Truc sphérique – Stanica Žilina-Záriečie / Žilina / www.stanica.sk

Divadlo z Pasáže / Banská Bystrica / www.divadlozpasaze.sk

Štokovec – Banská St a nica / Banská Štiavnica / www.banskastanica.sk

Nástupište 11-12 / Topoľčany / www.nastupiste.sk