Film režisérky Jany Bučky o kultúrnych aktivitách ľudí v dedine neďaleko Levíc. Divadlo Pôtoň v sebe nesie silnú metaforu ostrova. Je to ostrov kultúry uprostred kultúrnej vyprahnutosti. Prostredie v akom sú zasadení, teda do malej obce Bátovce, sú akousi sondou do mentality slovenského človeka. Uprostred tvrdého vidieku tvoria vysoké a náročné umenie. Napriek byrokratickým bojom tvoria v slobode a nekompromisnosti. Takéto nastavenia bežné štátne inštitúcie nemajú.

Premiéra na RTVS: 30.5.2022

ostrovy prehravac
Podobné príspevky
Čítať viac...

Manual 2015 – workshop šitia pre začiatočníkov

Máte dosť uniformity? Chcete si vedieť vyrobiť vlastný originálny a nápaditý odev? Ponúkame vám intenzívny workshop šitia pre začiatočníkov. Naučíte sa ako si pripraviť strih, nacvičíte si šitie rôznych stehov, naučíte sa rozpoznávať základné druhy textílií. Odídete od nás s vlastnoručne ušitým prestieraním, návliečkou na vankúš a sukňou! Workshop sa uskutoční 10. - 12. apríla 2015 v Divadle Pôtoň, Bátovce.
Čítať viac...

Výskum publika

Výskum bol zameraný na zmapovanie publika - jeho preferencií, potrieb a kultúrnej gramotnosti. Zber dát prebiehal v lokalite, v ktorej pôsobí Divadlo Pôtoň (Bátovce, Žemberovce, Pukanec).
Čítať viac...

Divadlo Pôtoň na Novej dráme

Inscenácia Krajina nepokosených lúk Divadla Pôtoň bola zaradená medzi 9 súťažných inscenácií festivalu Nová dráma / New drama 2014, ktorý sa uskutoční 12. - 17. mája 2014 v Bratislave.
Čítať viac...

Fyzické divadlo – na hranici

Marek Godovič pre náš Culture Attack napísal článok venovaný fyzickému divadlu - špeciálne zoskupeniu Debris Company.
Čítať viac...

Kultúrny Impulz pre stredné školy

Divadlo Pôtoň v marci realizuje pre študentov a študentky stredných škôl nové vzdelávacie podujatie Impulz. Projekt Impulz je koncipovaný ako nový formát neformálneho vzdelávania, ktorý zároveň podporuje rozvoj kultúrnej gramotnosti a kultiváciu mladých ľudí. V Bátovciach sa uskutoční osem celodenných aktivít neformálneho vzdelávania a divadlo uvedie v rámci podujatí reprízy inscenácií Terra Apathy a Swing Heil!.