(Premiéra: 14. septembra 2012, Výmenník 2, Košice)

 

Divadlo Pôtoň v spolupráci s tímom Spots už po tretí krát realizovalo komunitný divadelný projekt, ktorý vychádza z terénnych výskumov. Inscenácia Vertikálna migrácia bola zameraná na skúmanie vplyvov sťahovania obyvateľov z dediny do mesta.

Sildenafil sa používa na liečbu erektilnej dysfunkcie (impotencia; neschopnosť dosiahnuť alebo udržať erekciu) u mužov. Sildenafil (Revatio) sa používa na zlepšenie sildenafil preis billig schopnosti uplatniť u dospelých s pľúcnej arteriálnej hypertenzie (PAH; vysoký krvný tlak v cievach účtovná krv do pľúc, čo spôsobuje dýchavičnosť, závrat a únava). Deti by nemali zvyčajne trvať sildenafil, ale v niektorých prípadoch lekár môže rozhodnúť, že sildenafil (Revatio) je najlepší liek na liečbu dieťaťa stave. Sildenafil je do triedy liekov nazývaných phosphodiesterase (PDE) inhibítory. Sildenafil lieči poruchy erekcie tým, že zvyšuje prietok krvi do penisu počas sexuálnej stimulácie. Tento zvýšený prietok krvi môže spôsobiť erekcie. Sildenafil lieči PAU o uvoľnenie krvných ciev v pľúcach na umožňujú prietok krvi ľahko.

Na základe rozhovorov s respondentmi vznikol materiál, ktorý tvorcovia inscenácie spracovali do dramatickej formy. https://www.poton.sk/vertikalna-migracia/Nosná transformácia príbehov sa premietla do realizácie videodokrútok, ktoré zachytávali dramatické a inšpiratívne momenty z rozhovorov a boli situované do prostredia košických električiek na trase železiarne – sídlisko Terasa. Herci účinkovali v hromadnej doprave za plnej prevádzky a intervenovali hereckými akciami verejný priestor na témy z terénnych výskumov.

nase-sidliska-ii-1541

Autori projektu: Michal Ditte, Iveta Ditte Jurčová
Dramaturgia: Iveta Ditte Jurčová
Videoart: Ivan Vredík
Scénografia: Zuzana Formánková
Réžia: Iveta Ditte Jurčová

Henrieta Rabová, Marián Andrísek

partner_mksr
partner_mksr