V dňoch 3., 8., 22., 23.11.2022 pokračujeme v aktivitách novej edície Psoty na Slovensku. Ústrednou témou podujatí je ekológia v čase totality. Psota na Slovensku je unikátny vzdelávací program pre študentov stredných a vysokých škôl. Realizuje sa pre skupinu maximálne 50 študentov, ktorí absolvujú sériu odborných prednášok a diskusií, reprízu divadelnej inscenácie alebo filmovej projekcie k téme podujatia, storytelling dotknutej osoby a umelecké workshopy zamerané na divadlo, vizuálne umenie alebo kreatívne písanie. Vzdelávací program realizuje Divadlo Pôtoň od roku 2013 a doposiaľ sa ho zúčastnilo viac než 3.000 mladých ľudí a pedagógov zo 40 stredných a vysokých škôl.
Pre stredné a vysoké školy sú pripravené aj moderované diskusie na témy hoaxov, propagandy a konšpiračných teórií. O týchto témach bude so študentami diskutovať filmový kritik Martin Palúch (Umenie a kultúra v čase doby postfaktickej), Rado Sloboda, Mária Stracenská, Jana Lacová a Grigirij Mesežnikov (Kybernetické hrozby vo virtuálnom priestore). Diskusie sa uskutočnia 15. – 16.11.2022 a 29. – 30.11.2022 v priestoroch kultúrneho centra v Bátovciach.
Pre verejnosť v Bátovciach poslednýkrát v roku 2022 uvedieme industriálne eko-oratórium Terra Apathy 7.11.2022. Uvedenie bude doplnené o možnosť navštíviť zvukovo-vizuálnu inštaláciu Terra Apathy (Radovana Drangu, Alexa Zelinu a Kataríny Cakovej) a to v dňoch 2., 3. a 7.11.2022 od 17:00 do 19:00.
19.11.2022 sa uskutoční Noc divadiel 2022. Pre detského diváka je pripravený príbeh Jeana Favoritku z dielne Divadla Gasparego. Rovnaké divadelné zoskupenie večer uvedie monodrámu Hoax – príspevok k mestskému zastupiteľstvu. Pripravená bude aj inštalácia Vzkriesenie zázraku Kataríny Cakovej. Večer ukončí koncert skupiny Susedovie kury v rámci celoslovenskej iniciatívy Slovenská Tepláreň.
28.11.2022 bude posledné verejné podujatie pred núteným vypnutím veľkej sály kultúrneho centra. Múry sály naposledy v roku 2022 rozozvučí violončelo Jozefa Luptáka.
V rámci rezidenčného umeleckého programu budeme hostiť študentov a pedagógov architektonickej tvorby VŠVU Bratislava.
Nezabudnite, že aj v novembri – každú sobotu od 18:00 do 20:00 je možné prihlásiť sa na komentované prehliadky Parkom umenia. Okrem objektu Neprítomnosť zázraku nás vyčerpáva môžete vidieť Obrysy zasľúbenej zeme Juraja Poliaka a fotografickú inštaláciu Pôtoň 2000-2022 ktorá je vyskladaná z diel popredných slovenských fotografov. Posledná komentovaná prehliadka sa uskutoční v sobotu 5.11.2022.

27.11.2022 sa uskutoční repríza industriálneho eko-oratória Terra Apathy v  rámci festivalu Víkend atraktívneho divadla vo Zvolene.

Tešíme sa na vašu návštevu v Bátovciach. Prejdite si aj náš Park umenia, ktorý už začína žiť svojim prirodzeným, ale aj umeleckým životom.

Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podobné príspevky
Čítať viac...

Premiéra Zastavených a Psota na Slovensku

Uhol 92 odpremiéruje na záver svojho rezidenčného pobytu novú inscenáciu Zastavení. V novembri spúšťame ďalšiu edíciu vzdelávacieho programu pre študentov stredných a vysokých škôl Psota na Slovensku.
Čítať viac...

Do Bátoviec príde Slovenské národné divadlo

Divadlo Pôtoň bude 28. mája 2016 vo svojich priestoroch v Bátovciach hostiť inscenáciu Slovo Válkovo z produkcie Slovenského národného divadla. V hlavných úlohách sa predstavia Emil Horváth a František Kovár.
Čítať viac...

Hľadáme dobrovoľníkov!

Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by s nami spolupracovali na prípravách prvých aktivít veľkého medzinárodného projektu, ktorý realizujeme s partnermi z Nórska, Islandu a Lichtenštajnska.
Čítať viac...

Impulz pre hercov, tanečníkov a performerov

Divadlo Pôtoň pripravuje v termíne 27. - 30. októbra 2018 workshop Impulz 2018 s lektormi Tomom Rychetským, Denisou Musilovou, Ivetou Ditte Jurčovou a Michalom Dittem.
Čítať viac...

In memoriam: Human (online application )

In memoriam: Human is series of international online workshops and trainings dedicated for young artists from 4 countries: Slovakia, Jordan, France and Palestine. It is initiated and coordinated by Poton Theatre and it will happen in 4 weekend days in September and October 2020. Projects brings together 30 young amateur and professional artists aged 18 to 30 years.