V dňoch 3., 8., 22., 23.11.2022 pokračujeme v aktivitách novej edície Psoty na Slovensku. Ústrednou témou podujatí je ekológia v čase totality. Psota na Slovensku je unikátny vzdelávací program pre študentov stredných a vysokých škôl. Realizuje sa pre skupinu maximálne 50 študentov, ktorí absolvujú sériu odborných prednášok a diskusií, reprízu divadelnej inscenácie alebo filmovej projekcie k téme podujatia, storytelling dotknutej osoby a umelecké workshopy zamerané na divadlo, vizuálne umenie alebo kreatívne písanie. Vzdelávací program realizuje Divadlo Pôtoň od roku 2013 a doposiaľ sa ho zúčastnilo viac než 3.000 mladých ľudí a pedagógov zo 40 stredných a vysokých škôl.
Pre stredné a vysoké školy sú pripravené aj moderované diskusie na témy hoaxov, propagandy a konšpiračných teórií. O týchto témach bude so študentami diskutovať filmový kritik Martin Palúch (Umenie a kultúra v čase doby postfaktickej), Rado Sloboda, Mária Stracenská, Jana Lacová a Grigirij Mesežnikov (Kybernetické hrozby vo virtuálnom priestore). Diskusie sa uskutočnia 15. – 16.11.2022 a 29. – 30.11.2022 v priestoroch kultúrneho centra v Bátovciach.
Pre verejnosť v Bátovciach poslednýkrát v roku 2022 uvedieme industriálne eko-oratórium Terra Apathy 7.11.2022. Uvedenie bude doplnené o možnosť navštíviť zvukovo-vizuálnu inštaláciu Terra Apathy (Radovana Drangu, Alexa Zelinu a Kataríny Cakovej) a to v dňoch 2., 3. a 7.11.2022 od 17:00 do 19:00.
19.11.2022 sa uskutoční Noc divadiel 2022. Pre detského diváka je pripravený príbeh Jeana Favoritku z dielne Divadla Gasparego. Rovnaké divadelné zoskupenie večer uvedie monodrámu Hoax – príspevok k mestskému zastupiteľstvu. Pripravená bude aj inštalácia Vzkriesenie zázraku Kataríny Cakovej. Večer ukončí koncert skupiny Susedovie kury v rámci celoslovenskej iniciatívy Slovenská Tepláreň.
28.11.2022 bude posledné verejné podujatie pred núteným vypnutím veľkej sály kultúrneho centra. Múry sály naposledy v roku 2022 rozozvučí violončelo Jozefa Luptáka.
V rámci rezidenčného umeleckého programu budeme hostiť študentov a pedagógov architektonickej tvorby VŠVU Bratislava.
Nezabudnite, že aj v novembri – každú sobotu od 18:00 do 20:00 je možné prihlásiť sa na komentované prehliadky Parkom umenia. Okrem objektu Neprítomnosť zázraku nás vyčerpáva môžete vidieť Obrysy zasľúbenej zeme Juraja Poliaka a fotografickú inštaláciu Pôtoň 2000-2022 ktorá je vyskladaná z diel popredných slovenských fotografov. Posledná komentovaná prehliadka sa uskutoční v sobotu 5.11.2022.

27.11.2022 sa uskutoční repríza industriálneho eko-oratória Terra Apathy v  rámci festivalu Víkend atraktívneho divadla vo Zvolene.

Tešíme sa na vašu návštevu v Bátovciach. Prejdite si aj náš Park umenia, ktorý už začína žiť svojim prirodzeným, ale aj umeleckým životom.

Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podobné príspevky
Čítať viac...

Americký cisár na Divadelnej Nitre 2018

Koprodukčná inscenácia Americký cisár Štúdia 12, Bratislava a Divadla Pôtoň, Bátovce je v hlavnom programe medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2018. Na festivale sa okrem slovenských divadiel predstavia divadlá z Poľska, Maďarska, Českej republiky, Nemecka, Portugalska, Anglicka a Libanonu.
Čítať viac...

Apríl 2022

Hosťovania v Bratislave a Prešove, Psota na Slovensku 2022 a konferencie. Toto všetko nás čaká v apríli.
Čítať viac...

aBASTA 2014

Prihláste sa na workshopy v rámci letného umeleckého tábora aBASTA, ktorý sa uskutoční 13. júna - 18. júla 2014 v priestoroch Divadla Pôtoň. Lektormi sú Viera Dubačová, Martin Dufek, Beáta Kolbašská, Eva Klinčoková, Jakub Pišek, Jaroslav Viňarský.
Čítať viac...

Vypadnite do Francúzska!

Francúzska kultúrna organizácia „Euroculture en Pays Gentiane“ organizuje v termíne 8. – 30. júla 2017 letný kemp „7 ROADS 1 PATH“ pre študentov umeleckých škôl a mladých umelcov. Divadlo Pôtoň, ako slovenský partner projektu, oslovuje mladých umelcov vo veku 16 – 30 rokov, ktorí chcú cestovať, naberať nové skúsenosti a spolupracovať na medzinárodnom projekte vo Francúzsku. Projekt je otvorený pre tanečníkov, hercov, scénografov, performerov, hudobníkov, ale aj pre umelcov z odborov vizuálne umenie a nové médiá.
Čítať viac...

Miracles: Putovanie za zázrakmi

Prvou premiérou sezóny v Divadle Pôtoň je projekt, ktorý spojil štyri nezávislé divadelné skupiny a približne dvadsiatku umelcov. Produkcia sa uskutočňuje v špecifických exteriérových a interiérových priestoroch bývalého kráľovského mesta Bátovce a diváci budú počas nej putovať viac než 3 kilometre.