Nechaj svoj odkaz v Divadle Pôtoň, kúp si svoju dlaždicu!

 

Navštívte stránku http://shop.poton.sk

Divadlo Pôtoň rekonštruuje priestory bývalého kultúrneho domu v Bátovciach z 50. rokov minulého storočia. Zámerom je vytvoriť moderné kultúrne centrum na vidieku, ktoré bude využívané na prezentáciu súčasného umenia, rezidenčné tvorivé pobyty slovenských, ale aj zahraničných umelcov a pre komunitné aktivity. Od roku 2008 do konca roku 2012 preinvestovalo Divadlo Pôtoň v priestore viac než 40.000 Eur, zväčša vlastných finančných prostriedkov. V roku 2011 rekonštrukciu budovy podporilo Ministerstvo financií Slovenskej republiky sumou 10.000 Eur.

generic accutane online otc

Obraciame sa aj na vás. Podporte náš projekt rekonštrukcie budovy, a to tým, že si u nás zakúpite svoju vlastnú dlaždicu, na ktorej môžete zanechať vlastný odkaz pre priateľov, známych, rodinu, milencov a milenky, divákov, umelcov, svokru, domácich miláčikov, či celkovo pre budúce generácie. Navštívte náš obchod, vyberte pozíciu svojej dlaždice a napíšte na ňu svoj odkaz. Vami zakúpená dlaždica bude osadená na vybranej pozícii v priestore, samozrejme, aj s trvalo vyrytým odkazom. Ak chcete mať na dlaždici aj vlastné meno, tak to musí byť súčasťou maximálneho počtu 40 znakov na dlaždicu. Cena jednej zakúpenej dlaždice s odkazom je 20 Eur.

Pevne veríme, že využijete možnosť tohto “kamenného facebooku” a podporíte tak svojimi 20 eurami rekonštrukčný program Divadla Pôtoň v Bátovciach.

V rámci rekonštrukčného programu SRDCE PRIESTORU pre roky 2013 – 2014 chceme zrenovovať všetky verejné priestory na prízemí:

foyer, ktorý bude slúžiť aj ako výstavný priestor;
divadelný klub ako miesto stretnutí a oddychu;
backstage, priestor pre hosťujúcich umelcov.

 

Aktualizované 21.11.2013:

V predaji dlaždíc pokračuje ďalej. Zistili sme, že vaše odkazy je možné vyryť do dlažby aj po jej položení v priestore. Znamená to, že pôjdeme do vypredania zásob a to tak dlho, kým to len pôjde. K dnešnému dňu máme k dispozícii ešte 597 nepopísaných dlaždičiek. Na stránke www.shop.poton.sk si môžete pozrieť v náhľade pôdorysu všetky odkazy, inšpirovať sa a rovno si aj zakúpiť vlastnú dlaždicu. Zároveň chceme poďakovať všetkým doterajším “darcom”, ktorí prispeli na rekonštrukciu budovy Divadla Pôtoň sumou 1.260 Eur.

Ďakujeme vám za vašu podporu.

Čo sme stihli v roku 2013 na prízemí?

 • Rekonštrukcia mužského WC
 • Vybudovanie zázemia pre upratovačku
 • Výmena vykurovacích telies, ale aj celého vykurovacieho systému vo vestibule a v divadelnom klube
 • Vypratanie 20 ročného neporiadku z prístavby
 • Vodoinštalácia
 • Zakúpenie plynového kotla
 • Hydroizolácia a tepelná izolácia stropu prístavby
 • Výmena odkvapu nad prístavbou
 • Betonáž v prístavbe
 • Výmena okien a dvier
 • Kompletné nové omietky vo vestibule a v prístavbe
 • Realizácia sadrokartónových stropov vo vestibule a v prístvabe
 • Nová elektroinštalácia
 • Položenie dlažby v prístavbe
 • Kuchynské zariadenie a vybavenie kuchyne (plynový sporák, linka, chladnička, kuchynský dres a pod.)

Preinvestovaná suma v roku 2013: 16.890 Eur

Plánovaná investícia rekonštrukcie prízemia pre roky 2013-2014: 30.000 Eur

 

Podobné príspevky
Čítať viac...

Divadlo Pôtoň prinieslo ZOR

Originálne produkty. Zákazkové šitie. Šitie modelov na mieru. Sieťotlač. Všetko v jednom - v novej dielni Divadla Pôtoň. Aj takýmto spôsobom podporíte nezávislé kultúrne centrum na vidieku. Pozrite sa na to!
Čítať viac...

Pomôžte nám s Parkom umenia

V kultúrnom centre Pôtoň v Bátovciach realizujeme už od júla 2021 výnimočný projekt budovania zeleného epicentra kultúry a umenia. Niekedy sa ale stane, že veci nejdú podľa plánu. O to viac, keď je krízová situácia. Plánovaný rozpočet na revitalizáciu našej záhrady a jej premenu na Park umenia sa nám kvôli nárastu cien materiálov a služieb v priebehu realizácie projektu radikálne zvýšil. Preto potrebujeme vašu pomoc.
Čítať viac...

Potrebujeme vaše 2%

Divadlo Pôtoň chce neustále zlepšovať podmienky nielen pre vlastnú tvorbu, ale aj pre tvorbu umelcov, ktorí do Bátoviec cestujú za rezidenčnými pobytmi. Ak sa rozhodnete venovať nám svoje 2%, prispejete tak na rekonštrukciu priestorov divadla a aj vďaka vám budeme môcť pracovať viac a lepšie. Ďakujeme!