Chcete si vyskúšať, aké je to byť súčasťou projektového tímu v nezávislom kultúrnom centre na vidieku? Chcete si vyskúšať komunikáciu so sponzormi, s mediálnymi partnermi, umelcami a ostatnými členmi tímu? Máte záujem dozvedieť sa ako projekt v oblasti kultúry vzniká, čím treba začať, ako na ňom pracovať a ako na nič dôležité nezabudnúť?

Prihláste sa na workshop Impulz 2014 a staňte sa aktívnymi členmi produkčného tímu projektu Divadla Pôtoň „aBASTA!“ (letný umelecký tábor).

Primárna cieľová skupina: študenti kulturológie a divadelného manažmentu.

Úvodná fáza workshopu bude zameraná na fungovanie nezávislých kultúrnych centier na Slovensku s intenzívnym fokusom na Divadlo Pôtoň – ako na jediné profesionálne divadlo pôsobiace vo vidieckom prostredí. Počas úvodnej fázy budú frekventanti workshopu oboznámení s dotačnou politikou verejných a súkromných donorov, so slovenským fundraisigovým prostredím, ale aj s otázkami marketingu, produkcie a public relations.

Frekventanti workshopu majú počas prvej fázy zabezpečené ubytovanie v priestoroch divadla.

Miesto: Divadlo Pôtoň – Centrum umenia a kreativity, Bátovce

Začiatok workshopu: 11. apríla 2014 od 18:00 h

Ukončenie workshopu: 13. apríla 2014 do 14:00 h (odchod autobusu z Bátoviec do Nitry s prestupom v Leviciach o 15:32 h)

Lektori workshopu: Michal Ditte – projektový manažér a dramaturg, Sandra Polovková – produkčná.

Kompletne vyplnenú prihlášku zasielajte prostredníctvom formuláru: http://goo.gl/UyncRn

Termín zasielania prihlášok: do 7. apríla 2014.

Maximálny počet frekventantov workshopu Impulz je 10 osôb, organizátor si vyhradzuje právo výberu účastníkov.

A to najlepšie na koniec: Workshop Impulz 2014, v termíne 11. – 13. apríla 2014, je bez účastníckeho poplatku.

Informácie o workshope a špecifikáciách poskytne koordinátor projektu Michal Ditte, Tel: 0908 359 788, e-mail: ditte@poton.sk

 

………………………………………………………………………

 

Neviete, či ste vhodný adept na workshop Impulz? Neviete, či by ste vôbec niekedy chceli pracovať v nezávislom kultúrnom centre na vidieku? Spravte si krátky test a dozviete sa či je to pre vás správna cesta.

 

1. Som časovo flexibilný/ flexibilná

a) Nie, mám aj iné zamestnanie / školu.

b) Mám minimálne 10 dní v mesiaci úplne voľných.

c) Viem sa maximálne nasadiť, nemám žiadny problém a ani záväzky.

 

2. Som komunikatívny / komunikatívna

a) Po štvrtom pive.

b) Nerobí mi problém rozprávať sa s hocikým a o hocičom.

c) Musím sa však orientovať v téme.

 

3. Som prispôsobivý/ prispôsobivá

a) Ale s ďaľšími troma osobami na izbe spať nebudem!

b) Ale keď niekto bude o polnoci recitovať Shakespeara, toho zabijem!

c) Vyspím sa aj v spacáku, len nech je k dispozícii sprcha.

 

4. Som schopný/ schopná stáť aj na javisku

a) To v žiadnom prípade.

b) Pokiaľ to bude malá postava s obrovským posolstvom, tak v pohode.

c) Za hereckou príležitosťou sa naháňam celý život.

 

5. Som manuálne zručný/ zručná

a) Len keby mi ruky nenarástli naopak.

b) Viem si poradiť, keď sa mi chce a keď musím.

c) Pokosím, požehlím, vyperiem, zaskrutkujem, vyvŕtam, vymaľujem, vymurujem, pozváram, pozaváram a pevne verím, že za túto odpoveď je 70 bodov.

 

6. Mám prehľad o súčasnom umení

a) Áno, z internetu a televízie.

b) Nevyhľadávam ho zámerne, ale poznám pár divadiel, galérií a kultúrnych centier.

c) Túto otázku myslíte vážne?

 

7. Mám neuveriteľný strach

a) Z hlodavcov a pavúkov.

b) Z umelcov, ktorí robia čudné veci a ešte pritom hovoria, že je to umelecké dielo

c) Z daniarov, z pracovníkov sociálnej poisťovne a z ročného zúčtovania zdravotných poisťovní, ale vysporadúvam sa s tým.

 

8. Práca v kultúrnom centre na slovenskom vidieku?

a) Na vidieku sa dá pracovať?

b) Pokiaľ by tam bol internet a ľudia, tak si to viem predstaviť.

c) Urobil / Urobila som v živote už aj väčšie blbosti, tak prečo nie.

 

 

Otázka 1: a) 2 body, b) 3 body, c) 5 bodov

Otázka 2: a) 0 bodov, b) 3 body, c) 7 bodov

Otázka 3: a) 2 body, b) 1 bod, c) 7 bodov

Otázka 4: a) 3 body, b) 5 bodov, c) 2 body

Otázka 5: a) 0 bodov, b) 3 body, c) 7 bodov

Otázka 6: a) 0 bodov, b) 4 body, c) 6 bodov

Otázka 7: a) 0 bodov, b) 0 bodov, c) 10 bodov

Otázka 8: a) 0 bodov, b) 2 body, c) 8 bodov

 

 

0 – 6 bodov: Ste absolútne nevhodný kandidát na prácu v nezávislom centre na vidieku. V podstate nie ste vhodný na nič, čo súvisí s prácou v oblasti kultúry. Keby ste boli aspoň manuálne zručný, to by sa dalo o niečom baviť, ale takto?

7 – 20 bodov: Áno, z histórie poznáme také prípady, kedy adept nemal takmer žiadne predpoklady na činnosť, o ktorú mal záujem a všetci kompetentní ho odpisovali. Až čas ukázal, že adept je v podstate génius, majster sveta a superman. Choďte do toho! Ako sa hovorí: Aj motyka môže vystreliť.

21 – 35 bodov: Podľa testu spadáte do priemeru vhodného adepta na prácu v nezávislom centre na vidieku. Na pripravovaný workshop by ste sa mali určite prihlásiť a zbaviť sa tak nálepky „človeka priemerného“. Váš pracovný úspech v nezávislom centre, okrem absolvovania workshopu, je závislý od ďalších troch vecí: poctivá práca, aktívna sebareflexia a pravidelná príprava rannej kávy riaditeľovi kultúrneho centra (poznámka: káva zrnková, jemne zomletá, bez cukru a bez mlieka, osemkrát premiešaná lyžičkou v oranžovej šálke z holandskej ambasády).

36 – 49 bodov: Keď nie ste vhodným adeptom vy, tak potom už nikto. Vaša cesta k práci v oblasti kultúry, špeciálne tej nezávislej, je vyznačkovaná takými veľkými tabuľami, že ich nevidí len slepý. Stačí sa ich iba držať a určite nájdete svoj cieľ. Je len na vás či výsledky vašej práce (častokrát prchavé umelecké výtvory, ktoré takmer nikoho nezaujímajú) vás budú náplňať natoľko, že zabudnete na meškajúce platby za poskytnutý hypotekárny úver, lízing ojazdeného auta a upomienky za plyn, či elektrinu.

50 – 56 bodov: A vy? Vy kde ste boli doteraz, ha? Nie ste len vhodným adeptom na prácu v nezávislom centre, ale i vážnym kandidátom na riaditeľa celej nezávislej kultúry na Slovensku. Dajme si však ruku na srdce, nebolo by už na čase založiť si rodinu a začať žiť usporiadaný život v duchu kresťanských tradícií?

Podobné príspevky
Čítať viac...

Psota na Slovensku 2021

Na prelome novembra a decembra 2021 realizujeme posledné dve podujatia Psoty na Slovensku v tomto roku pre študentov nitrianskej univerzity. Psota na Slovensku je zážitkové vzdelávacie podujatie, ktoré Divadlo Pôtoň organizuje od roku 2013. Dodnes sa ho zúčastnilo už viac ako 1600 študentov a pedagógov stredných a vysokých škôl. Už od roku 2019 je nosnou témou podujatí migrácia. Súčasťou programu sú odborné prednášky, diskusie, živé knižnice, workshopy a koprodukčná inscenácia Americký cisár Divadla Pôtoň a Štúdia 12.
Čítať viac...

Motorové píly v rukách umelcov

20. mája sa v Bátovciach v Divadle Pôtoň strhne napínavý boj. Za sprievodu benzínu a hukotu motorových píl nám dvaja umelci dokážu, že výtvarné umenie môže byť aj akčné.
Čítať viac...

V Bátovciach spúšťajú zdigitalizované Kino*

Počas víkendu 10. - 12. júla 2015 bude Kino* Divadla Pôtoň po prvýkrát premietať filmy v technicky modernizovanej sále. Kino disponuje novou projekčnou a zvukovou technikou, novým projekčným plátnom s rozmermi 6 metrov x 3 metre, čím sa zabezpečí technicky kvalitná prezentácia filmových projekcií. Dramaturgia kina je zameraná najmä na európsku kinematografiu a snaží sa postihnúť všetky vekové kategórie divákov.
Čítať viac...

Program Novej drámy 2014

Kompletný program festivalu Nová dráma / New drama 2014. V hlavnom súťažnom programe je inscenácia "Krajina nepokosených lúk" Divadla Pôtoň, Bátovce.
Čítať viac...

Umelci sa budú venovať miestnym komunitám

Divadlo Pôtoň prináša súčasné umenie tam, kde by ho očakával málokto – na slovenský vidiek, do kultúrnej a ekonomickej periférie. Ročne zrealizuje približne 150 podujatí v oblasti divadla, filmu, hudby a vizuálneho umenia. V roku 2016 bude hostiť viac než 70 umelcov zo Slovenska, Maďarska, Francúzska a Českej republiky, ktorí budú pracovať na svojich dielach v rámci rezidenčných pobytov.