Divadlo Pôtoň pripravilo na NOC DIVADIEL štvrté, posledné tohtoročné vydanie Pecha Kucha. Projekt mal tohto roku v Bátovciach svoju premiéru, divadlo si od neho sľubovalo impulz na výmenu skúseností s ľuďmi, ktorým nie je jedno, v akom priestore žijú a ktorí chcú veci meniť k lepšiemu. “To sa naplnilo a ideme ďalej”, hovoria. V sobotu 18. novembra 2017 bude v Bátovciach hosťovať aj Debris company, na programe je tiež vernisáž výstavy Eriky Miklóšovej a na fasáde divadla je možné stále vidieť dielo Ilony Németh Keď.

“Pecha Kucha bude pokračovať aj v roku 2018, ďalšími štyrmi vydaniami. Počas tohto roku sme prišli do kontaktu s množstvom aktívnych ľudí. Formát Pecha Kucha priniesol do Bátoviec viac než štyridsať zaujímavých osobností alebo organizácií z regiónu a aj zo vzdialenejších miest. Priestor divadla sa počas prezentácií mení na ostrov pozitívnej deviácie,” povedal riaditeľ divadla Michal Ditte. Prvá Pecha Kucha sa v Divadle Pôtoň konala 17. februára tohto roku.

Na Noc divadiel príde do Bátoviec Debris company s tanečnou performanciou Dolcissime siréne. Choreografia: Daniel Raček, Stanislava Vlčeková, réžia: Jozef Vlk. Predstavenie sa začne o 20.00 hod. Zároveň sa otvorí výstava Eriky Miklóšovej s názvom Sempre si fa mare maggiore.

PECHA KUCHA NIGHT – BÁTOVCE, vol. 4 (so začiatkom o 18.00 hod.)

Matúš Petričko / Divadlo z Pasáže
Milan Slama / Záhrada – Centrum nezávislej kultúry
Monika Kováčová / Odivo
Erika Miklošová / výtvarníčka
Iveta Ditte Jurčová / divadelná režisérka
Katarína Sumeráková / OZ Tekov-Hont
Tomáš Bátovský / Mary Bee – rodinné včelárstvo
Miroslav Slížik / Farma Na Háji
Marcela Nemcová / Gazdovský spolok Hont – Tekov
Viera Šimčíková / Olej Hont
Ján Záborský / Pivnica Brhlovce – Víno spod vulkánu Sitno
Ivana Zmeková / Divoké byliny z Bátovskej kotliny

Divadlo Pôtoň v závere roka rozširuje svoj záber záujmu a aktivít smerom ku koprodukčným projektom s presahom do verejného života. V spolupráci so Slovenskou akadémiou vied sa zameriava na výskum publika, s Nadáciou Milana Šimečku robí Jesennú školu Umením proti radikalizácii; v novembri uvádza aj koprodukčný projekt s Kompániou Szinház Woman´s fate today a hosťujúce predstavenie Elledanse Mama ma má.

Projekty Divadla Pôtoň z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Zuzana Golianová
PR manažérka

Podobné príspevky
Čítať viac...

KulturBusom na Bandu

Koncert skupiny Banda je súčasťou aktivity KulturBus. Príďte do Divadla Pôtoň kultúrnou linkou, ktorá premáva na trase Levice - Bátovce. Koncert sa uskutoční 25. novembra 2016 vo veľkej sále Divadla Pôtoň.
Čítať viac...

Otvárame rok 2017

Aktuálny rok 2017 sa v Divadlo Pôtoň začne prvým rezidenčným pobytom mladej spisovateľky Kataríny Vargovej a jej workshopom kreatívneho písania, pre mladých manažérov kultúry je určený workshop Impulz, ktorý ponúkne návod, ako postupovať pri tvorbe umeleckého projektu. Na záver mesiaca uvádza tento mladý kreatívny priestor v bývalom kultúrnom dome v Bátovciach aj filmové projekcie – animovaný film Až na severný pól a americkú drámu James White.
Čítať viac...

Rezidenčné leto 2019

V auguste obsadia priestory Divadla Pôtoň umelci a teoretici umenia zo Slovenska, Českej republiky a Izraela.
Čítať viac...

Do Bátoviec príde Slovenské národné divadlo

Divadlo Pôtoň bude 28. mája 2016 vo svojich priestoroch v Bátovciach hostiť inscenáciu Slovo Válkovo z produkcie Slovenského národného divadla. V hlavných úlohách sa predstavia Emil Horváth a František Kovár.
Čítať viac...

Impulz pre hercov, tanečníkov a performerov

Divadlo Pôtoň pripravuje v termíne 27. - 30. októbra 2018 workshop Impulz 2018 s lektormi Tomom Rychetským, Denisou Musilovou, Ivetou Ditte Jurčovou a Michalom Dittem.
Čítať viac...

Marec 2022

Pootvorenie Parku umenia s komentovanými prehliadkami a rezidencia spisovateľky Terezy Oľhovej a ilustrátorky Slávky Ondrušovej.