Divadlo Pôtoň uvedie v premiére novú inscenáciu Besy 21.

Téma strachu vystupuje čoraz viac do popredia spoločenských tém. Významný britský sociológ Frank Furedi vo svojej knihe „Kultúra strachu“ rozoberá, ako sa stal strach neoddeliteľnou súčasťou nášho života a ako prenikol do každého jeho aspektu. V uvažovaní o strachu sme nechceli ostať sami, a preto sme oslovili k spolupráci viacerých autorov a výtvarníkov. Vychádzali sme z metódy práce, ktorú sme si ako tvorcovia častokrát overovali v teréne pri zbere dokumentárneho materiálu. Tentokrát sme však zvolili ako zdrojový materiál umelecké diela vytvorené pre tento projekt. Vzniklo päť dramatických textov a 20 výtvarných diel študentov, ktoré boli vytvorené pod lektorským vedením Martina Dernera a Martina Piačeka. Inscenácia je zhrnutím a abstraktom strachov a besov, ktoré reprezentujú pocit už etablovanej, ale i nastupujúcej generácie umelcov.

Premiéra sa uskutoční 18. decembra 2015 o 19:00 h v Divadle Pôtoň.

 

Autori: Gabriela Alexová, Miroslav Dacho, Michal Ditte, Miklós Forgács, Karol D. Horváth, Réžia: Iveta Ditte Jurčová, Dramaturgia: Michal Ditte, Hudba: Debris Company, Scénografia: Tom Ciller, Účinkujú: Branislav Matuščin, Henrieta Rabová, Daniela Gudabová, Lucia Čižinská, Simona Hudecová, Štefan Jurča.

Inscenácia vznikla s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Podobné príspevky
Čítať viac...

Hľadáme dobrovoľníkov!

Hľadáme dobrovoľníkov, ktorí by s nami spolupracovali na prípravách prvých aktivít veľkého medzinárodného projektu, ktorý realizujeme s partnermi z Nórska, Islandu a Lichtenštajnska.
Čítať viac...

Workshop pre začínajúcich manažérov kultúry

Máte záujem dozvedieť sa ako projekt v oblasti kultúry vzniká, čím treba začať, ako na ňom pracovať a ako na nič dôležité nezabudnúť? Prihláste sa na workshop Impulz 2020 a staňte sa aktívnymi členmi produkčného tímu projektov Divadla Pôtoň.
Čítať viac...

Zakázané povrchy a piata PechaKucha

Divadlo Pôtoň pripravuje vernisáž výstavy Zakázané povrchy Petra Cvika a piate vydanie Pecha Kucha Night. Piatok 2. marca 2018 bude kultúrne centrum v Bátovciach naplnené vizuálnym umením, občianskym aktivizmom, literatúrou a zaujímavými projektami, ktoré prídu odprezentovať hostia z rôznych regiónov Slovenska.
Čítať viac...

Lichtenštajnsko a Island nie sú ďaleko

Koncom mesiaca november sa umelecká šéfka Divadla Pôtoň Iveta Ditte Jurčová spoločne s manažérkou Monikou Škojcovou zúčastnili pracovnej cesty v Lichtenštajnsku, ktorej cieľom bolo prerokovať potenciálnu spoluprácu s organizáciou Kultur-Traverse.