Štartujeme novú edíciu aktivít Psoty na Slovensku. Ústrednou témou podujatí bude ekológia v čase totality. Začíname 26.10.2022 so študentami kultúrológie a estetiky UKF v Nitre. Psota na Slovensku je unikátny vzdelávací program pre študentov stredných a vysokých škôl. Realizuje sa pre skupinu maximálne 50 študentov, ktorí absolvujú sériu odborných prednášok a diskusií, reprízu divadelnej inscenácie alebo filmovej projekcie k téme podujatia, storytelling dotknutej osoby a umelecké workshopy zamerané na divadlo, vizuálne umenie alebo kreatívne písanie. Vzdelávací program realizuje Divadlo Pôtoň od roku 2013 a doposiaľ sa ho zúčastnilo viac než 3.000 mladých ľudí a pedagógov zo 40 stredných a vysokých škôl.

13. – 16.10.2022 uvedieme v piatich reprízach sólo Poliny Poliakovej “Je ľahké niečo zlomiť”.

Je to len vojna, čo vás núti utekať z domu? Fyzická monodráma ukrajinskej utečenkyne Poliny, ktorá v súčasnosti žije na Slovensku. Zamyslite sa spolu s Polinou nad tým, ako môže násilie a domáce násilie ovplyvniť spoločnosť, ak sa zneužívaná osoba náhodou dostane k moci. Existuje spôsob, ako prelomiť cyklus zneužívania? “Je ľahké niečo zlomiť” je hlboký ponor ku koreňom agresie, veľmi osobný a nežný príbeh, ktorý sa dotýka tabu. Ste aj vy tyranom?
Koncertnú mapu Bátoviec v októbri vyplní miestna spevácka skupina Bátovčan (9.10.2022) a Zuzana Mikulcová (15.10.2022).
V rámci rezidenčného umeleckého programu budeme hostiť študentov a pedagógov Ateliéru slobodnej kreativity 3D z Technickej univerzity Košice a Katedry Intermédií Akadémie umení v Banskej Bystrici.
Nezabudnite, že aj v októbri – každú sobotu od 18:00 do 20:00 je možné prihlásiť sa na komentované prehliadky Parkom umenia. Okrem objektu Neprítomnosť zázraku nás vyčerpáva môžete vidieť Obrysy zasľúbenej zeme Juraja Poliaka a fotografickú inštaláciu Pôtoň 2000-2022 ktorá je vyskladaná z diel popredných slovenských fotografov.

1.10.2022 sa uskutoční repríza industriálneho eko-oratória Terra Apathy v kultúrnom centre Bašta v Bardejove.

Tešíme sa na vašu návštevu v Bátovciach. Prejdite si aj náš Park umenia, ktorý už začína žiť svojim prirodzeným, ale aj umeleckým životom.

Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podobné príspevky
Čítať viac...

Open Call: YOUth emPOWERed

Divadlo Pôtoň je partnerom projektu mládežníckej výmeny YOUth emPOWERed, ktorá sa koná v gréckom Aigio v termíne 19.08.2021 – 26.08.2021. Organizátorom projektu je organizácia Creative Youthland.
Čítať viac...

Skupinová zľava na aBASTU 2014

Vieme, aké dôležité je mať okolo seba priateľov. Vieme, aké je dôležité mať spoločné zážitky. Myslíme na vás a na vašich priateľov, preto vám ponúkame SKUPINOVÚ ZĽAVU na workshopy letného tábora súčasného umenia aBASTA 2014, ktorý sa uskutoční 13. júna - 18. júla 2014 v Divadle Pôtoň, Bátovce.
Čítať viac...

Výzva: Hľadáme hercov na Noc divadiel 2015

Divadlo Pôtoň hľadá mladých hercov - študentov alebo absolventov herectva, ktorí si chcú vyskúšať prácu v nezávislom divadle na vidieku a zároveň spolupracovať na špeciálnom projekte určenom pre Noc divadiel 2015.
Čítať viac...

In memoriam: Human

V septembri a októbri 2020 Divadlo Pôtoň organizovalo medzinárodné online vzdelávanie pre mladých umelcov. Projektu s názvom In Memoriam: Human sa celkovo zúčastnilo 31 umelcov vo veku 18 až 30 rokov, pochádzajúcich zo Slovenska, Jordánska, Francúzska a Palestíny.
Čítať viac...

Impulz 2014

Chcete si vyskúšať, aké je to byť súčasťou projektového tímu v nezávislom kultúrnom centre na vidieku? Chcete si vyskúšať komunikáciu so sponzormi, s mediálnymi partnermi, umelcami a ostatnými členmi tímu? Máte záujem dozvedieť sa ako projekt v oblasti kultúry vzniká, čím treba začať, ako na ňom pracovať a ako na nič dôležité nezabudnúť? Prihláste sa na workshop Impulz 2014 a staňte sa aktívnymi členmi produkčného tímu projektu Divadla Pôtoň „aBASTA!“ (letný umelecký tábor).
Čítať viac...

Americký cisár je nominovaný v troch kategóriách cien Dosky 2018

Koprodukčný divadelný projekt Štúdia 12 a Divadla Pôtoň podľa reportážnej knihy Martina Pollacka - "Americký cisár. Masový útek z Haliče" je nominovaný na cenu Dosky 2018 v kategórii Najlepšia inscenácia divadelnej sezóny, spolu s inscenáciami Činohry Slovenského národného divadla Vojna a mier (réžia Marián Amsler) a Pred západom slnka (Michal Vajdička). Režisérka Iveta Ditte Jurčová je nominovaná na cenu v kategórii Najlepšia réžia divadelnej sezóny (inscenácia Americký cisár) a Katarína Caková spolu s Ivetou Ditte Jurčovou získali nomináciu v kategórii Najlepšia scénografia divadelnej sezóny (inscenácia Americký cisár).