Štartujeme novú edíciu aktivít Psoty na Slovensku. Ústrednou témou podujatí bude ekológia v čase totality. Začíname 26.10.2022 so študentami kultúrológie a estetiky UKF v Nitre. Psota na Slovensku je unikátny vzdelávací program pre študentov stredných a vysokých škôl. Realizuje sa pre skupinu maximálne 50 študentov, ktorí absolvujú sériu odborných prednášok a diskusií, reprízu divadelnej inscenácie alebo filmovej projekcie k téme podujatia, storytelling dotknutej osoby a umelecké workshopy zamerané na divadlo, vizuálne umenie alebo kreatívne písanie. Vzdelávací program realizuje Divadlo Pôtoň od roku 2013 a doposiaľ sa ho zúčastnilo viac než 3.000 mladých ľudí a pedagógov zo 40 stredných a vysokých škôl.

13. – 16.10.2022 uvedieme v piatich reprízach sólo Poliny Poliakovej “Je ľahké niečo zlomiť”.

Je to len vojna, čo vás núti utekať z domu? Fyzická monodráma ukrajinskej utečenkyne Poliny, ktorá v súčasnosti žije na Slovensku. Zamyslite sa spolu s Polinou nad tým, ako môže násilie a domáce násilie ovplyvniť spoločnosť, ak sa zneužívaná osoba náhodou dostane k moci. Existuje spôsob, ako prelomiť cyklus zneužívania? “Je ľahké niečo zlomiť” je hlboký ponor ku koreňom agresie, veľmi osobný a nežný príbeh, ktorý sa dotýka tabu. Ste aj vy tyranom?
Koncertnú mapu Bátoviec v októbri vyplní miestna spevácka skupina Bátovčan (9.10.2022) a Zuzana Mikulcová (15.10.2022).
V rámci rezidenčného umeleckého programu budeme hostiť študentov a pedagógov Ateliéru slobodnej kreativity 3D z Technickej univerzity Košice a Katedry Intermédií Akadémie umení v Banskej Bystrici.
Nezabudnite, že aj v októbri – každú sobotu od 18:00 do 20:00 je možné prihlásiť sa na komentované prehliadky Parkom umenia. Okrem objektu Neprítomnosť zázraku nás vyčerpáva môžete vidieť Obrysy zasľúbenej zeme Juraja Poliaka a fotografickú inštaláciu Pôtoň 2000-2022 ktorá je vyskladaná z diel popredných slovenských fotografov.

1.10.2022 sa uskutoční repríza industriálneho eko-oratória Terra Apathy v kultúrnom centre Bašta v Bardejove.

Tešíme sa na vašu návštevu v Bátovciach. Prejdite si aj náš Park umenia, ktorý už začína žiť svojim prirodzeným, ale aj umeleckým životom.

Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podobné príspevky
Čítať viac...

Prvá premiéra v tomto roku

Prvú tohtoročnú premiéru v Divadle Pôtoň bude mať koprodukčná inscenácia s ukrajinskými umelcami VOJENSKÉ MENO RAMA. Režisér z Ľvova Sashko Brama, ktorý svojou autorskou inscenáciou R+J vzbudil rozruch na Divadelnej Nitre 2015, prináša na Slovensko skutočný príbeh mladej ženy a príbeh jej krajiny.
Čítať viac...

Vojenské meno Rama – slovenské tour

Prvá inscenácia Divadla Pôtoň v tomto roku VOJENSKÉ MENO RAMA hosťovala tento týždeň v Banskej Bystrici, Žiline a v piatok 17. marca ju budú môcť vidieť diváci v Modrom salóne SND v Bratislave. Mesiac marec je v Divadle Pôtoň v Bátovciach mimoriadne plným obdobím, na programe je 15 podujatí a 20 sprievodných akcií s aktívnou účasťou 28 umelcov. Na záver mesiaca, 27. marca bude v Bátovciach hosťovať nový projekt Slovenského národného divadla (SND) s kontroverznou inscenáciou Natálka.
Čítať viac...

Premiéra: Do dna

Premiéra sa uskutoční 20. decembra 2016 v Divadle Pôtoň.
Čítať viac...

Marec 2022

Pootvorenie Parku umenia s komentovanými prehliadkami a rezidencia spisovateľky Terezy Oľhovej a ilustrátorky Slávky Ondrušovej.
Čítať viac...

Tri premiérové uvedenia a Psota na Slovensku

V decembri pokračujeme v novej edícii vzdelávacieho programu pre študentov stredných a vysokých škôl Psota na Slovensku a uvedieme tri premiéry.