Štartujeme novú edíciu aktivít Psoty na Slovensku. Ústrednou témou podujatí bude ekológia v čase totality. Začíname 26.10.2022 so študentami kultúrológie a estetiky UKF v Nitre. Psota na Slovensku je unikátny vzdelávací program pre študentov stredných a vysokých škôl. Realizuje sa pre skupinu maximálne 50 študentov, ktorí absolvujú sériu odborných prednášok a diskusií, reprízu divadelnej inscenácie alebo filmovej projekcie k téme podujatia, storytelling dotknutej osoby a umelecké workshopy zamerané na divadlo, vizuálne umenie alebo kreatívne písanie. Vzdelávací program realizuje Divadlo Pôtoň od roku 2013 a doposiaľ sa ho zúčastnilo viac než 3.000 mladých ľudí a pedagógov zo 40 stredných a vysokých škôl.

13. – 16.10.2022 uvedieme v piatich reprízach sólo Poliny Poliakovej “Je ľahké niečo zlomiť”.

Je to len vojna, čo vás núti utekať z domu? Fyzická monodráma ukrajinskej utečenkyne Poliny, ktorá v súčasnosti žije na Slovensku. Zamyslite sa spolu s Polinou nad tým, ako môže násilie a domáce násilie ovplyvniť spoločnosť, ak sa zneužívaná osoba náhodou dostane k moci. Existuje spôsob, ako prelomiť cyklus zneužívania? “Je ľahké niečo zlomiť” je hlboký ponor ku koreňom agresie, veľmi osobný a nežný príbeh, ktorý sa dotýka tabu. Ste aj vy tyranom?
Koncertnú mapu Bátoviec v októbri vyplní miestna spevácka skupina Bátovčan (9.10.2022) a Zuzana Mikulcová (15.10.2022).
V rámci rezidenčného umeleckého programu budeme hostiť študentov a pedagógov Ateliéru slobodnej kreativity 3D z Technickej univerzity Košice a Katedry Intermédií Akadémie umení v Banskej Bystrici.
Nezabudnite, že aj v októbri – každú sobotu od 18:00 do 20:00 je možné prihlásiť sa na komentované prehliadky Parkom umenia. Okrem objektu Neprítomnosť zázraku nás vyčerpáva môžete vidieť Obrysy zasľúbenej zeme Juraja Poliaka a fotografickú inštaláciu Pôtoň 2000-2022 ktorá je vyskladaná z diel popredných slovenských fotografov.

1.10.2022 sa uskutoční repríza industriálneho eko-oratória Terra Apathy v kultúrnom centre Bašta v Bardejove.

Tešíme sa na vašu návštevu v Bátovciach. Prejdite si aj náš Park umenia, ktorý už začína žiť svojim prirodzeným, ale aj umeleckým životom.

Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podobné príspevky
Čítať viac...

Premiéra MIRACLES!

Divadlo Pôtoň oslovilo na spoluprácu tri divadelné zoskupenia, ktorých výrazný autorský rukopis roky spoluvytvára to najlepšie na domácej nezávislej scéne. Debris company, Med & Prach, Sláva Daubnerová a Divadlo Pôtoň vytvorili multižánrové dielo s témou zázrak. Miracles sa uskutoční v netradičných priestoroch bývalého kráľovského mesta Bátovce, diváci tak budú netradične putovať za súčasným umením viac než tri kilometre. Premiéra je naplánovaná na 7. mája 2017.
Čítať viac...

Otváracia konferencia

Divadlo Pôtoň organizuje otváraciu konferenciu a úvodné stretnutie partnerov k medzinárodnému projektu Vzkriesenie zázraku: Vývoj nového modelu festivalu na slovenskom vidieku. Otváracia konferencia sa uskutoční v priestoroch Divadla Pôtoň v Bátovciach 25. júla 2021 od 16:00.
Čítať viac...

Open call na dobrovoľnícku stáž

Pozývame mladých ľudí vo veku 18 až 30 rokov na trojtýždňové dobrodružstvo pri prípravách a realizácii medzinárodného umeleckého festivalu Into the Miracles.
Čítať viac...

Rezidenčné leto 2019

V auguste obsadia priestory Divadla Pôtoň umelci a teoretici umenia zo Slovenska, Českej republiky a Izraela.
Čítať viac...

Výzva: Hľadáme hercov na Noc divadiel 2015

Divadlo Pôtoň hľadá mladých hercov - študentov alebo absolventov herectva, ktorí si chcú vyskúšať prácu v nezávislom divadle na vidieku a zároveň spolupracovať na špeciálnom projekte určenom pre Noc divadiel 2015.
Čítať viac...

Je láska silnejšia než smrť?

Divadlo Pôtoň uvedie v sobotu 29. októbra 2016 inscenáciu Ilúzie Mestského divadla Žilina.