Impulz 2020

Zameranie: Projektový manažment – Fundraising – Produkcia

Divadlo Pôtoň – Centrum umenia a kreativity, Bátovce, 23. – 25. október 2020

Máte záujem dozvedieť sa ako projekt v oblasti kultúry vzniká, čím treba začať, ako na ňom pracovať a ako na nič dôležité nezabudnúť? Prihláste sa na workshop Impulz 2020 a staňte sa aktívnymi členmi produkčného tímu projektov Divadla Pôtoň.

Primárna cieľová skupina: študenti a absolventi kulturológie a divadelného manažmentu, začínajúci produkční v nezriaďovanej kultúre.

Úvodná fáza workshopu bude zameraná na fungovanie nezávislých kultúrnych centier na Slovensku s intenzívnym fokusom na Divadlo Pôtoň. Počas úvodnej fázy budú frekventanti workshopu oboznámení s dotačnou politikou verejných a súkromných donorov, so slovenským, ale aj medzinárodným fundraisigovým prostredím, s otázkami marketingu, produkcie a public relations.

Frekventanti workshopu majú zabezpečené ubytovanie v priestoroch divadla.

Začiatok workshopu: 23. októbra 2020 od 17:00 h

Ukončenie workshopu: 25. októbra 2020 do 14:00 h

Lektori workshopu: Monika Škojcová – projektová manažérka a produkčná, Michal Ditte – projektový manažér a dramaturg, Iveta Ditte Jurčová – autorka projektov a umelecká šéfka divadla.

Termín zasielania prihlášok: do 17. októbra 2020.

Maximálny počet frekventantov workshopu je 6 osôb, organizátor si vyhradzuje právo výberu účastníkov. V prípade sprísnenia protipandemických opatrení zo strany ÚVZ SR bude workshop pre vybraných účastníkov prebiehať na platforme ZOOM.

Informácie o workshope a špecifikáciách poskytne koordinátor projektu Michal Ditte, 0908 359 788, e-mail: ditte(at)poton.sk

Projekty Divadla Pôtoň z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Impulz 2020 - workshop manažmentu kultúry
Please enter your email, so we can follow up with you.
Uveďte názov školy a odbor.
V prípade študentov predpokladaný rok ukončenia štúdia.
Podobné príspevky
Čítať viac...

Závery z celoslovenskej konferencie Impulz

Účastníci konferencie navrhujú systémové opatrenia vzdelávania publika, ktoré sú nevyhnutné pre oživenie kultúrnosti občanov Slovenskej republiky a pre ozdravenie demokratickej spoločnosti.
Čítať viac...

Štrnásť rokov operného teroru

Divadlo Pôtoň bude vo štvrtok 22. septembra 2016 hostiť inscenáciu Slávy Daubnerovej Solo lamentoso. Inscenácia je nominovaná na ceny Dosky 2016 v kategóriách najlepšia inscenácia a najlepšia réžia divadelnej sezóny. Na predstavenie do Bátoviec sa môžu diváci po prvýkrát odviesť KulturBusom.
Čítať viac...

Umelci sa budú venovať miestnym komunitám

Divadlo Pôtoň prináša súčasné umenie tam, kde by ho očakával málokto – na slovenský vidiek, do kultúrnej a ekonomickej periférie. Ročne zrealizuje približne 150 podujatí v oblasti divadla, filmu, hudby a vizuálneho umenia. V roku 2016 bude hostiť viac než 70 umelcov zo Slovenska, Maďarska, Francúzska a Českej republiky, ktorí budú pracovať na svojich dielach v rámci rezidenčných pobytov.
Čítať viac...

Noc divadiel v Bátovciach

Divadlo Pôtoň pripravilo na NOC DIVADIEL štvrté, posledné tohtoročné vydanie Pecha Kucha. Projekt mal tohto roku v Bátovciach svoju premiéru, divadlo si od neho sľubovalo impulz na výmenu skúseností s ľuďmi, ktorým nie je jedno, v akom priestore žijú a ktorí chcú veci meniť k lepšiemu. “To sa naplnilo a ideme ďalej”, hovoria. V sobotu 18. novembra 2017 bude v Bátovciach hosťovať aj Debris company, na programe je tiež vernisáž výstavy Eriky Miklóšovej a na fasáde divadla je možné stále vidieť dielo Ilony Németh Keď.
Čítať viac...

Psota na Slovensku 2021

Divadlo Pôtoň pokračuje vo vzdelávacom programe pre študentov stredných a vysokých škôl. V najbližších dňoch sa uskutočnia celodenné podujatia pre tri stredné školy z Levíc a Zvolena, ale aj pre študentov vysokej školy z Banskej Bystrice.