V decembri pokračujeme v novej edícii vzdelávacieho programu pre študentov stredných a vysokých škôl Psota na Slovensku. V termínoch 3. – 4. decembra 2019 sa uskutočnia ďalšie dve vydania, ktorých súčasťou sú predstavenia inscenácie Americký cisár, teatrologické diskusie, prednášky o nezriaďovanej kultúre, kreatívne workshopy, odborné diskusie na tému migrácie a živé knihy. Inscenáciu Americký cisár uvedieme aj pre večerného diváka a to 2. decembra 2019. Po predstavení sa uskutoční diskusia s tvorcami inscenácie Ivetou Ditte Jurčovou a Michalom Ditte. Koprodukčná inscenácia Americký cisár sa bude naposledy v kalendárnom roku 2019 hrať v priestoroch Štúdia 12 13. decembra 2019.
Pre detského diváka pripravujeme 6. decembra 2019 predstavenia Kataríny Cakovej Ostrov Domov, ktorá vznikla pred dvoma rokmi na pôde kultúrneho centra v Bátovciach.
December sa nesie aj v znamení premiérových uvedení diel, ktoré vznikali v rámci rezidenčného umeleckého programu. 7. decembra 2019 sú na programe dve premiéry: Kompánia szinhász: House on the Border vo veľkej sále a Katanari: Záhrada doktora Fausta v štúdiu. 19. decembra 2019 uzavrie decembrový program premiéra koncertného uvedenia pripravovaného albumu Ivany Mer s pracovným názvom Zo zeme.
Vzdelávací program doplní workshop pre žiakov základných škôl pod vedením lektorskej dvojice – Ivany Mer a Cristiana Estrellu, ktorý sa uskutoční v priestoroch kultúrneho centra 10. decembra 2019.

Vstupenky sú k dispozícii na ticketingovej platforme Tootoot.fm.

Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podobné príspevky
Čítať viac...

Americký cisár je najlepšou inscenáciou sezóny

Ocenenie Dosky 2018 za najlepšiu inscenáciu divadelnej sezóny 2017/2018 získala hra Americký cisár podľa knihy Martina Pollacka v podaní Štúdia 12 Bratislava a Divadla Pôtoň Bátovce v réžii Ivety Ditte Jurčovej. Scénická kompozícia spracúva tému hromadného vysťahovalectva na prelome 19. a 20. storočia.
Čítať viac...

Zakázané povrchy a piata PechaKucha

Divadlo Pôtoň pripravuje vernisáž výstavy Zakázané povrchy Petra Cvika a piate vydanie Pecha Kucha Night. Piatok 2. marca 2018 bude kultúrne centrum v Bátovciach naplnené vizuálnym umením, občianskym aktivizmom, literatúrou a zaujímavými projektami, ktoré prídu odprezentovať hostia z rôznych regiónov Slovenska.
Čítať viac...

Palestínsky divadelník rozpráva o živote v utečeneckom tábore

Divadelnú inscenáciu, ktorá na základe osobných skúseností autora hovorí o živote v utečeneckom tábore, uvedie 26. a 27. novembra 2016 Divadlo Pôtoň v Bátovciach. Dafa Puppet Theatre odohrá predstavenie Smooth life (Ľahký život) v angličtine s českými titulkami. Zakladateľ divadla Husam Abed je palestínsky bábkoherec, hudobník a sociálny pracovník.
Čítať viac...

Swing Heil! pred živým publikom

Divadlo Pôtoň v spolupráci s Horáckým divadlom Jihlava pripravuje reprízy koprodukčného divadelného projektu Swing Heil!, ktoré sa uskutočnia 29. a 30. mája 2021 v Bátovciach.
Čítať viac...

Zakričať na nich Swing Heil!

Divadlo Pôtoň v spolupráci s Horáckým divadlom Jihlava pripravuje online premiéru koprodukčného divadelného projektu Swing Heil! Slovenská premiéra sa uskutoční 26. apríla 2021 a česká premiéra 29. apríla 2021.
Čítať viac...

Špeciálna výzva pre spisovateľov

Divadlo Pôtoň vyhlasuje špeciálnu otvorenú výzvu na obsadenie rezidenčných umeleckých pobytov pre slovenských spisovateľov a spisovateľky. Rezidenčné umelecké pobyty sa musia uskutočniť v priebehu októbra a novembra 2020.