Divadlo Pôtoň vyhlasuje otvorenú výzvu pre performerov, videoartistov a kostýmových výtvarníkov k pripravovanej koprodukčnej nórsko-slovenskej inscenácii.

Záujemcovia sa môžu prihlasovať prostredníctvom e-mailu na adresu skojcova@poton.sk s predmetom správy Open call – Resurrection of Miracle.
V tele správy uveďte svoje meno, priezvisko, kontaktné údaje (e-mail, telefón) a to, či sa zapájate do otvorenej výzvy ako performer, videoartista alebo kostýmový výtvarník. Do prílohy vložte váš profesný životopis, pracovné portfólio, v prípade performerov aj fotografiu. Všetky textové materiály musia byť napísané v anglickom jazyku.

Termín zaslania prihlášok: 15.7.2021

Realizátor projektu si vyhradzuje právo výberu, ktorý sa uskutoční po dohode s režisérom inscenácie Marcelinom Martinom Valientem. Na prvé stretnutie s režisérom, ktoré sa uskutoční 1. augusta 2021 v Bátovciach, budú pozvaní len vybraní umelci.

Nórsko-slovenská koprodukčná inscenácia bude mať premiéru v lete 2022. Práca na inscenácii bude prebiehať v dvoch blokoch. Prvý blok sa uskutoční 16. – 28. mája 2022 a druhý blok bude prebiehať 2 týždne pred premiérou.

Režisér koprodukčnej inscenácie:

Marcelino Martin Valiente
Nórsky divadelný a filmový režisér, herec a spisovateľ španielskeho pôvodu, ktorý vyrastal vo Francúzsku. Marcelino Martin Valiente pôsobí najmä v Nórsku a Francúzsku. Po štúdiu v odbore psychológia absolvoval divadelnú školu Jacques Lecoq International v Paríži. V roku 1997 založil v nórskom Osle s choreografkou Gunhild Bjørnsgaard organizáciu Company B. Valiente, zaoberajúcou sa najmä tvorbou z oblasti súčasného tanca. Okrem tvorby v rámci Company B. Valiente režíruje pre iné organizácie a divadlá v Nórsku, Francúzsku a Rumunsku. Napísal a zrežíroval viacero filmov. V priebehu viacerých rokov vyvíja experimentálny projekt Penscéniques, ktorý sa zaoberá otázkou bytia na scéne.

Podujatie je financované z projektu  s názvom Vzkriesenie zázraku: Vývoj nového modelu festivalu na Slovenskom vidieku podporeného v rámci Grantov EHP a Nórska 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

ehp+sr
Podobné príspevky
Čítať viac...

Jedinečný koncert formácie Milo Kráľ Band

Divadlo Pôtoň bude 15. mája 2016 v priebehu jedného večera hostiť dve významné udalosti. Zoskupenie Milo Kráľ Band odohrá koncert pri príležitosti krstu novej publikácie 3xS, ktorú vydáva Divadlo Pôtoň v spolupráci s Národným osvetovým centrom.
Čítať viac...

Premiéra MIRACLES!

Divadlo Pôtoň oslovilo na spoluprácu tri divadelné zoskupenia, ktorých výrazný autorský rukopis roky spoluvytvára to najlepšie na domácej nezávislej scéne. Debris company, Med & Prach, Sláva Daubnerová a Divadlo Pôtoň vytvorili multižánrové dielo s témou zázrak. Miracles sa uskutoční v netradičných priestoroch bývalého kráľovského mesta Bátovce, diváci tak budú netradične putovať za súčasným umením viac než tri kilometre. Premiéra je naplánovaná na 7. mája 2017.
Čítať viac...

Buďte v divadle ako doma!

Prineste predmet a svoj príbeh - zapojte sa do jedinečného projektu pri príležitosti Noci divadiel 2015.
Čítať viac...

Program Novej drámy 2014

Kompletný program festivalu Nová dráma / New drama 2014. V hlavnom súťažnom programe je inscenácia "Krajina nepokosených lúk" Divadla Pôtoň, Bátovce.