Divadlo Pôtoň vyhlasuje otvorenú výzvu pre performerov, videoartistov a kostýmových výtvarníkov k pripravovanej koprodukčnej nórsko-slovenskej inscenácii.

Záujemcovia sa môžu prihlasovať prostredníctvom e-mailu na adresu skojcova@poton.sk s predmetom správy Open call – Resurrection of Miracle.
V tele správy uveďte svoje meno, priezvisko, kontaktné údaje (e-mail, telefón) a to, či sa zapájate do otvorenej výzvy ako performer, videoartista alebo kostýmový výtvarník. Do prílohy vložte váš profesný životopis, pracovné portfólio, v prípade performerov aj fotografiu. Všetky textové materiály musia byť napísané v anglickom jazyku.

Termín zaslania prihlášok: 15.7.2021

Realizátor projektu si vyhradzuje právo výberu, ktorý sa uskutoční po dohode s režisérom inscenácie Marcelinom Martinom Valientem. Na prvé stretnutie s režisérom, ktoré sa uskutoční 1. augusta 2021 v Bátovciach, budú pozvaní len vybraní umelci.

Nórsko-slovenská koprodukčná inscenácia bude mať premiéru v lete 2022. Práca na inscenácii bude prebiehať v dvoch blokoch. Prvý blok sa uskutoční 16. – 28. mája 2022 a druhý blok bude prebiehať 2 týždne pred premiérou.

Režisér koprodukčnej inscenácie:

Marcelino Martin Valiente
Nórsky divadelný a filmový režisér, herec a spisovateľ španielskeho pôvodu, ktorý vyrastal vo Francúzsku. Marcelino Martin Valiente pôsobí najmä v Nórsku a Francúzsku. Po štúdiu v odbore psychológia absolvoval divadelnú školu Jacques Lecoq International v Paríži. V roku 1997 založil v nórskom Osle s choreografkou Gunhild Bjørnsgaard organizáciu Company B. Valiente, zaoberajúcou sa najmä tvorbou z oblasti súčasného tanca. Okrem tvorby v rámci Company B. Valiente režíruje pre iné organizácie a divadlá v Nórsku, Francúzsku a Rumunsku. Napísal a zrežíroval viacero filmov. V priebehu viacerých rokov vyvíja experimentálny projekt Penscéniques, ktorý sa zaoberá otázkou bytia na scéne.

Podujatie je financované z projektu  s názvom Vzkriesenie zázraku: Vývoj nového modelu festivalu na Slovenskom vidieku podporeného v rámci Grantov EHP a Nórska 2014 – 2021 a štátneho rozpočtu Slovenskej republiky.

ehp+sr
Podobné príspevky
Čítať viac...

Seventy Kilometres to Contemporary Art and Miracles

On 1 – 4 July 2023, in cooperation with partner organisations from Norway, Liechtenstein, and Iceland, Pôtoň Theatre is preparing a unique art project entitled Into the Miracles, which will take place on a seventy-kilometre route between Dudince and Bátovce, with the participation of more than sixty artists from six countries.
Čítať viac...

Divadlo bez hranic so Psotou

5. júna 2013 bude Divadlo Pôtoň pravdepodobne otvárať festival Divadlo bez Hranic 2013 s inscenáciou Psota. Brutálny príbeh sociálneho, emocionálneho a morálneho úpadku bežnej slovenskej rodiny vzbudzuje hrôzu, ale aj nádej a náhlu potrebu vzájomnosti a ľudskosti.
Čítať viac...

Leto uzavrie hudba Philipa Glassa

Leto v Divadle Pôtoň uzavrie 25. augusta 2017 koncert Fera Királyho PHILIP GLASS – DANCES. Hudobník sa tam vracia po dvoch rokoch, aby zahral ďalšie raritné skladby amerického minimalistu, ktoré doposiaľ neboli uvedené na Slovensku a málo sa hrávajú aj v zahraničí. Postupne sa v Bátovciach končí aj séria deviatich rezidenčných pobytov, o ktoré mali záujem najmä vizuálni umelci a divadelníci.
Čítať viac...

Máj 2022

Swing Heil v Bátovciach a Cesta za krásou s poradovým číslom 5.
Čítať viac...

Keď je divadlo závislé na počasí

Sme neustále na stránkach SHMÚ, na nórskych družiciach a úpenlivo striehneme na to, aké bude v nedeľu počasie. Je to po prvýkrát, kedy si uvedomujeme, že je náš projekt závislý od toho, či bude pekne a teplo. Nielen kvôli účinkujúcim, ale ja kvôli divákom. Je to však vec, ktorú ako jedinú nedokážeme ovplyvniť, povedal riaditeľ Divadla Pôtoň Michal Ditte.