Na otvorenú výzvu k letným rezidenčným pobytom zareagovalo 50 umelcov. Počas leta sa v priestoroch umeleckého centra v Bátovciach uskutoční 10 pobytov slovenských umelcov a umelkýň. Zastúpené sú takmer všetky umelecké oblasti: divadlo, súčasný tanec, vizuálne umenie a literatúra.

Do programu letných umeleckých rezidencií boli vybraní nasledujúci umelci a umelkyne:
Soňa Uriková, Saša Salmela, Katanari & Ivana Mer, Kristína Janačková, Tereza Matkuliaková, Tomáš Procházka, Barbora Mikulová, Noir Dance Company, TanC, Radoslav Rochallyi.

Made in Bátovce
31. augusta 2024 sa uskutoční veľká prezentácie umeleckých diel (v štádiu work in progress), na ktorých tvorcovia pracovali v priestoroch umeleckého a rezidenčného centra v Bátovciach. O programe a aktivitách budeme informovať už čoskoro na našom webe a sociálnych sieťach.

 

Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Projekt Centrum umenia a kreativity finančne podporil Nitriansky samosprávny kraj.

IMG_6753
Podobné príspevky
Čítať viac...

Impulz pre hercov, tanečníkov a performerov

Divadlo Pôtoň pripravuje v termíne 27. - 30. októbra 2018 workshop Impulz 2018 s lektormi Tomom Rychetským, Denisou Musilovou, Ivetou Ditte Jurčovou a Michalom Dittem.
Čítať viac...

V Bátovciach povedia “NIE” neofašizmu

Začiatok roku 2015 predstavuje pre Divadlo Pôtoň a partnerskú organizáciu Animus Apertus odštartovanie celoročného projektu s názvom Psota na Slovensku, ktorého zámerom je prispieť k znižovaniu diskriminačného a rasistického správania sa stredoškolskej mládeže. Už 28. a 29. januára prídu študenti spolu s pedagógmi prežiť atraktívny program Psoty na Slovensku. Ďalšie dve školy absolvujú celodenné podujatie hneď 3. a 5. februára.
Čítať viac...

Výzva: Chceme slovenskú literatúru

Divadlo Pôtoň prijalo žiadosti o poskytnutie relácií zo strany viacerých obcí na Slovensku a preto sa tvorivý tím rozhodol celý projekt posunúť ďalej a šíriť relácie v roku 2016 aj v obciach mimo levického okresu. Ak sa chcete do propagácie slovenskej literatúry zapojiť aj vy a máte o relácie záujem, tak je to úplne jednoduché.
Čítať viac...

Divadlo Pôtoň hľadá dobrovoľníkov

Divadlo Pôtoň ponúka jedinečnú možnosť pre všetkých nadšencov umenia a medzinárodných projektov. Spoznaj zákulisie tvorby nových umeleckých diel rôznych smerov a disciplín a staň sa súčasťou nášho tímu. Divadlo Pôtoň hľadá dobrovoľníkov, ktorí by pomáhali pri príprave a realizácii projektu In Memoriam: Word.
Čítať viac...

Pecha Kucha Night po prvý raz v Divadle Pôtoň

Divadlo Pôtoň organizuje po prvý raz Pecha Kucha Night, čím otvára novú líniu v dramaturgii svojich aktivít. Chce vytvoriť platformu pre výmenu skúseností, nadväzovania partnerstiev a zdieľanie informácií, v ktorej by sa prelínalo regionálne z Tekova a Hontu s celoslovensky osvedčeným, inštitucionálne s nezávislým, etablované so začínajúcim.