Od 6.9.2022 pokračujeme po letných prázdninách s edíciou workshopov Impulz. Lektorkami workshopov budú naše aktuálne dobrovoľníčky programu European Solidarity Corps – ukrajinské tanečníčky Polina a Marharita Poliakové. Workshopy sa budú konať každý utorok a štvrtok poobede a budú prebiehať v anglickom jazyku.
V rámci rezidenčného umeleckého programu budeme hostiť mladých autorov z projektu Medziriadky – Alfréda Tótha a Alexandru Múdru.
Inscenáciu Swing Heil! uvedieme 8.9.2022 v Novej Synagóge Žilina, 10.9.2022 v košickej Tabačke a 26.9.2022 v hlavnom programe medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2022.
Trnavskí diváci v kultúrnom centre Malý Berlín môžu 27.9.2022 vidieť industriálne eko-oratórium Terra Apathy.
Nezabudnite, že aj v septembri – každú sobotu od 18:00 do 20:00 je možné prihlásiť sa na komentované prehliadky Parkom umenia. Okrem objektu Neprítomnosť zázraku nás vyčerpáva môžete vidieť Obrysy zasľúbenej zeme Juraja Poliaka a fotografickú inštaláciu Pôtoň 2000-2022 ktorá je vyskladaná z diel popredných slovenských fotografov.

Pre levických stredoškolákov uvedieme 2. a 3.9.2022 inscenáciu Palach (zoskupenie Na ceste) a pokúsime sa im sprístupniť dejepisné učivo inou formou.
12.9.2022 sme pre najmenších divákov zaradili do programu inscenáciu Dobšinský, ako som sa stal.
Divadelný program mesiaca uzatvára repríza inscenácie Moral insanity Prešovského národného divadla. Na sólo Petra Brajerčíka sa môžete tešiť 16.9.2022. Po predstavení bude nasledovať diskusia na tému hoaxov a konšpiračných teórií.

Tešíme sa na vašu návštevu v Bátovciach. Prejdite si aj náš Park umenia, ktorý už začína žiť svojim prirodzeným, ale aj umeleckým životom.

Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podobné príspevky
Čítať viac...

Závery z celoslovenskej konferencie Impulz

Účastníci konferencie navrhujú systémové opatrenia vzdelávania publika, ktoré sú nevyhnutné pre oživenie kultúrnosti občanov Slovenskej republiky a pre ozdravenie demokratickej spoločnosti.
Čítať viac...

November 2022

Pokračujeme v novej edícii Psoty na Slovensku, diskutujeme o hoaxoch, konšpiráciách a propagande. Končíme v komentovaných prehliadkach Parku umenia za rok 2022.
Čítať viac...

Tri premiérové uvedenia a Psota na Slovensku

V decembri pokračujeme v novej edícii vzdelávacieho programu pre študentov stredných a vysokých škôl Psota na Slovensku a uvedieme tri premiéry.