Divadlo Pôtoň hľadá mladých umelcov vo veku 18 – 30 rokov, ktorí by sa zúčastnili medzinárodného projektu In Memoriam: Human a tvorili tak slovenskú skupinu účastníkov, ktorá bude pracovať pod mentorským vedením divadelnej režisérky a občianskej aktivitstky Viery Dubačovej. V projekte sú zapojení aj mladí umelci z Francúzska, Jordánska a Palestíny.

In Memoriam: Human si ako nosnú tému vzal tému ĽUDSKOSŤ. Projekt celkovo pozostáva z troch hlavných častí:

In Memoriam: Human v Bátovciach / 24. jún – 2. júl 2021

Mládežnícka výmena slovenskej skupiny mladých umelcov v Divadle Pôtoň v Bátovciach.

  • 6 dní intenzívnej tvorivej práce s profesionálnym mentorom
  • umelecké workshopy, diskusie, reflexie s odborníkmi na umenie a občiansky aktivizmus

Účastníci majú zabezpečenú stravu, ubytovanie a preplatené cestovné náklady.

Humancasting: the Podcast Factory / August 2021

Séria medzinárodných online diskusií, workshopov,  prednášok, konzultácii a kreatívnej tvorby – zameraná na tvorbu podcastu z obsahovej, produkčnej a technickej stránky. Aktivity prebiehajú v rámci celej medzinárodnej skupiny účastníkov s profesionálnymi lektormi zo Slovenska a zahraničia

In memoriam: Human – FINAL PRESENTATION / September 2021

Online medzinárodné stretnutie všetkých účastníkov zo Slovenska, Francúzska, Jordánska a Palestíny. Na stretnutí budú odprezentované diela, ktoré účastníci vytvoria v národných skupinách.

Dedlajn pre zaslanie prihlášok: 10.6.2021

Projekt finančne podporil Erasmus+ a z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.

Prihláška - In memoriam: Human
Please enter your email, so we can follow up with you.
Uveďte názov školy a odbor.
IMG_8732
Podobné príspevky
Čítať viac...

Štartujeme KulturBus

Divadlo Pôtoň v spolupráci so starostami obecných úradov okolitých obcí pripravili pre obyvateľov možnosť jednoducho a pohodlne cestovať do divadla v Bátovciach. Na vybrané produkcie bude nasadený KulturBus, ktorý bude premávať na trase Tlmače – Bátovce, cez obce Rybník, Čajkov, Nová Dedina, Devičany, Pukanec, Bohunice a Žemberovce.
Čítať viac...

Čakanie na zázrak

V piatok 1. októbra 2021 sa v záhrade Divadla Pôtoň v Bátovciach uskutoční otvorenie trvalej vizuálnej inštalácie Juraja Poliaka Neprítomnosť zázraku nás vyčerpáva, ktorá bola realizovaná pre medzinárodnú výstavu scénografie a divadelného priestoru Pražské Quadriennale 2019.
Čítať viac...

Celoslovenská konferencia Impulz

Divadlo Pôtoň vás srdečne pozýva na celoslovenskú konferenciu o práci s publikom a vzdelávaní publika, ktorá sa uskutoční 30. mája 2016 v Bátovciach.
Čítať viac...

Festival Divadelná Nitra pricestuje do Bátovciec

Miracles – výnimočný projekt, ktorý spája štyri nezávislé divadelné scény: Divadlo Pôton, Debris Company, Med & Prach a Slávu Daubnerovú, je na programe aktuálneho ročníka Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. Keďže je mimoriadne náročné dielo viazané na prostredie Bátoviec – jeho exteriéry aj interiéry, uskutoční sa práve tam a festivaloví návštevníci poputujú za ním “domov”, v sobotu 23. septembra 2017 o 21.00 hod. Miracles mali premiéru 7. mája tohto roku, teraz by šlo o prvú reprízu trojkilometrovej divadelnej púte, ktorá nemá na Slovensku obdobu.
Čítať viac...

Impulz pre hercov, tanečníkov a performerov

Divadlo Pôtoň pripravuje v termíne 27. - 30. októbra 2018 workshop Impulz 2018 s lektormi Tomom Rychetským, Denisou Musilovou, Ivetou Ditte Jurčovou a Michalom Dittem.
Čítať viac...

Pecha Kucha s koncertom Kataríny Málikovej a výstavou Jany Hirnerovej

Divadlo Pôtoň prichádza po štyroch mesiacoch s ďalším, v poradí druhým vydaním Pecha Kucha Night. Vytvára tak platformu pre výmenu skúseností, nadväzovanie partnerstiev a zdieľanie informácií predovšetkým v rámci regiónu. V piatok 16. júna 2017 sa zároveň uskutoční koncert Kataríny Málikovej & ansámbel a otvorenie výstavy mladej výtvarníčky Jany Hirnerovej, ktorá predstaví svoju tvorbu. Ďalej pokračujú aj rezidenčné pobyty, ktoré končia verejnou prezentáciou a každý rezident absolvuje workshop v prospech miestnej komunity.