Centrum umenia a kreativity vyhlasuje otvorenú výzvu pre umelcov z oblasti vizuálnych umení.

Kultúrne a umelecké centrum v Bátovciach minulý rok zrevitalizovalo svoj exteriér a vytvorilo priestor na prezentáciu vizuálneho umenia vo verejnom priestore. Aktuálna výzva sa viaže na sústavu landartových prvkov, ktoré navrhla scénografka a výtvarníčka Zuzana Havranová. Sústava funguje ako samostatný výstavný priestor a obsahuje 13 identických kovových boxov s vnútornými rozmermi 480 mm x 270 mm x 270 mm. Prednú stranu je možné prekryť plexisklovými platňami.

Pre rok 2023 hľadáme 2 mladých umelcov alebo 2 skupiny umelcov z oblasti vizuálnych umení, ktorých vytvorené diela v rámci rezidenčného umeleckého pobytu Mikrosvety uvedieme v mesiaci jún a september 2023.

Realizátor projektu hradí umelcom ubytovanie, pracovný priestor, materiálové náklady na zhotovenie diela a autorský honorár do výšky 300 eur.

Prihlášky je možné zasielať cez online formulár do 30.3.2023.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Michal Ditte, ditte(at)poton.sk, 0908 359 788
V Bátovciach, 23.2.2023

Prihláška - Rezidenčný program
Rezidenčný umelecký program Pôtoň - Centrum umenia a kreativity, Bátovce.
Vyberte jednu z možností
Vyberte jednu z možností
Vyberte jednu z možností
Vyberte jednu z možností
V prípade rozsiahlejšieho materiálu zašlite prílohu vo formáte PDF emailom na adresu divadlo@poton.sk
jún - august 2024
Informácie o priestoroch a technike nájdete na www.poton.sk/about/priestory-divadla
Vyberte jednu z možností
vzorovy-box
Podobné príspevky
Čítať viac...

Výzva: Chceme slovenskú literatúru

Divadlo Pôtoň prijalo žiadosti o poskytnutie relácií zo strany viacerých obcí na Slovensku a preto sa tvorivý tím rozhodol celý projekt posunúť ďalej a šíriť relácie v roku 2016 aj v obciach mimo levického okresu. Ak sa chcete do propagácie slovenskej literatúry zapojiť aj vy a máte o relácie záujem, tak je to úplne jednoduché.
Čítať viac...

OPEN CALL 2018

OPEN CALL: RESIDENCY AT SLOVAK COUNTRYSIDE 2018
Čítať viac...

Divadlo Pôtoň hľadá dobrovoľníkov

Divadlo Pôtoň ponúka jedinečnú možnosť pre všetkých nadšencov umenia a medzinárodných projektov. Spoznaj zákulisie tvorby nových umeleckých diel rôznych smerov a disciplín a staň sa súčasťou nášho tímu. Divadlo Pôtoň hľadá dobrovoľníkov, ktorí by pomáhali pri príprave a realizácii projektu In Memoriam: Word.
Čítať viac...

Pastierska symfónia v národnom divadle

Pastierska symfónia v Slovenskom národnom divadle, Americký cisár v Slovenskom komornom divadle a Debris company na slovenskom vidieku.
Čítať viac...

Výzva: Hľadáme hercov na Noc divadiel 2015

Divadlo Pôtoň hľadá mladých hercov - študentov alebo absolventov herectva, ktorí si chcú vyskúšať prácu v nezávislom divadle na vidieku a zároveň spolupracovať na špeciálnom projekte určenom pre Noc divadiel 2015.
Čítať viac...

Swing Heil! pred živým publikom

Divadlo Pôtoň v spolupráci s Horáckým divadlom Jihlava pripravuje reprízy koprodukčného divadelného projektu Swing Heil!, ktoré sa uskutočnia 29. a 30. mája 2021 v Bátovciach.