Centrum umenia a kreativity vyhlasuje otvorenú výzvu pre umelcov z oblasti vizuálnych umení.

Kultúrne a umelecké centrum v Bátovciach minulý rok zrevitalizovalo svoj exteriér a vytvorilo priestor na prezentáciu vizuálneho umenia vo verejnom priestore. Aktuálna výzva sa viaže na sústavu landartových prvkov, ktoré navrhla scénografka a výtvarníčka Zuzana Havranová. Sústava funguje ako samostatný výstavný priestor a obsahuje 13 identických kovových boxov s vnútornými rozmermi 480 mm x 270 mm x 270 mm. Prednú stranu je možné prekryť plexisklovými platňami.

Pre rok 2023 hľadáme 2 mladých umelcov alebo 2 skupiny umelcov z oblasti vizuálnych umení, ktorých vytvorené diela v rámci rezidenčného umeleckého pobytu Mikrosvety uvedieme v mesiaci jún a september 2023.

Realizátor projektu hradí umelcom ubytovanie, pracovný priestor, materiálové náklady na zhotovenie diela a autorský honorár do výšky 300 eur.

Prihlášky je možné zasielať cez online formulár do 30.3.2023.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Michal Ditte, ditte(at)poton.sk, 0908 359 788
V Bátovciach, 23.2.2023

Prihláška - Rezidenčný program
Rezidenčný program Mikrosvety 2023.
Vyberte jednu z možností
Vyberte jednu z možností
Vyberte jednu z možností
Vyberte jednu z možností
V prípade rozsiahlejšieho materiálu zašlite prílohu vo formáte PDF emailom na adresu divadlo@poton.sk
apríl / máj alebo august 2023
Informácie o priestoroch a technike nájdete na www.poton.sk/about/priestory-divadla
Vyberte jednu z možností
Podobné príspevky
Čítať viac...

Open call 2021

Divadlo Pôtoň vyhlásilo nové výzvy na obsadenie rezidenčných umeleckých pobytov v roku 2021.
Čítať viac...

Swing Heil! pred živým publikom

Divadlo Pôtoň v spolupráci s Horáckým divadlom Jihlava pripravuje reprízy koprodukčného divadelného projektu Swing Heil!, ktoré sa uskutočnia 29. a 30. mája 2021 v Bátovciach.
Čítať viac...

Skupinová zľava na aBASTU 2014

Vieme, aké dôležité je mať okolo seba priateľov. Vieme, aké je dôležité mať spoločné zážitky. Myslíme na vás a na vašich priateľov, preto vám ponúkame SKUPINOVÚ ZĽAVU na workshopy letného tábora súčasného umenia aBASTA 2014, ktorý sa uskutoční 13. júna - 18. júla 2014 v Divadle Pôtoň, Bátovce.
Čítať viac...

Noc divadiel v Bátovciach

Divadlo Pôtoň pripravilo na NOC DIVADIEL štvrté, posledné tohtoročné vydanie Pecha Kucha. Projekt mal tohto roku v Bátovciach svoju premiéru, divadlo si od neho sľubovalo impulz na výmenu skúseností s ľuďmi, ktorým nie je jedno, v akom priestore žijú a ktorí chcú veci meniť k lepšiemu. “To sa naplnilo a ideme ďalej”, hovoria. V sobotu 18. novembra 2017 bude v Bátovciach hosťovať aj Debris company, na programe je tiež vernisáž výstavy Eriky Miklóšovej a na fasáde divadla je možné stále vidieť dielo Ilony Németh Keď.
Čítať viac...

Impulz pre hercov, tanečníkov a performerov

Divadlo Pôtoň pripravuje v termíne 27. - 30. októbra 2018 workshop Impulz 2018 s lektormi Tomom Rychetským, Denisou Musilovou, Ivetou Ditte Jurčovou a Michalom Dittem.
Čítať viac...

Tri premiérové uvedenia a Psota na Slovensku

V decembri pokračujeme v novej edícii vzdelávacieho programu pre študentov stredných a vysokých škôl Psota na Slovensku a uvedieme tri premiéry.