Centrum umenia a kreativity vyhlasuje otvorenú výzvu pre umelcov z oblasti vizuálnych umení.

Kultúrne a umelecké centrum v Bátovciach minulý rok zrevitalizovalo svoj exteriér a vytvorilo priestor na prezentáciu vizuálneho umenia vo verejnom priestore. Aktuálna výzva sa viaže na sústavu landartových prvkov, ktoré navrhla scénografka a výtvarníčka Zuzana Havranová. Sústava funguje ako samostatný výstavný priestor a obsahuje 13 identických kovových boxov s vnútornými rozmermi 480 mm x 270 mm x 270 mm. Prednú stranu je možné prekryť plexisklovými platňami.

Pre rok 2023 hľadáme 2 mladých umelcov alebo 2 skupiny umelcov z oblasti vizuálnych umení, ktorých vytvorené diela v rámci rezidenčného umeleckého pobytu Mikrosvety uvedieme v mesiaci jún a september 2023.

Realizátor projektu hradí umelcom ubytovanie, pracovný priestor, materiálové náklady na zhotovenie diela a autorský honorár do výšky 300 eur.

Prihlášky je možné zasielať cez online formulár do 30.3.2023.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Michal Ditte, ditte(at)poton.sk, 0908 359 788
V Bátovciach, 23.2.2023

Prihláška - Rezidenčný program
Rezidenčný umelecký program Pôtoň - Centrum umenia a kreativity, Bátovce.
Vyberte jednu z možností
Vyberte jednu z možností
Vyberte jednu z možností
Vyberte jednu z možností
V prípade rozsiahlejšieho materiálu zašlite prílohu vo formáte PDF emailom na adresu divadlo@poton.sk
január - december 2024
Informácie o priestoroch a technike nájdete na www.poton.sk/about/priestory-divadla
Vyberte jednu z možností
vzorovy-box
Podobné príspevky
Čítať viac...

Divadlo Pôtoň hľadá dobrovoľníkov

Divadlo Pôtoň ponúka jedinečnú možnosť pre všetkých nadšencov umenia a medzinárodných projektov. Spoznaj zákulisie tvorby nových umeleckých diel rôznych smerov a disciplín a staň sa súčasťou nášho tímu. Divadlo Pôtoň hľadá dobrovoľníkov, ktorí by pomáhali pri príprave a realizácii projektu In Memoriam: Word.
Čítať viac...

Máj 2022

Swing Heil v Bátovciach a Cesta za krásou s poradovým číslom 5.
Čítať viac...

Noc divadiel v Bátovciach

Divadlo Pôtoň pripravilo na NOC DIVADIEL štvrté, posledné tohtoročné vydanie Pecha Kucha. Projekt mal tohto roku v Bátovciach svoju premiéru, divadlo si od neho sľubovalo impulz na výmenu skúseností s ľuďmi, ktorým nie je jedno, v akom priestore žijú a ktorí chcú veci meniť k lepšiemu. “To sa naplnilo a ideme ďalej”, hovoria. V sobotu 18. novembra 2017 bude v Bátovciach hosťovať aj Debris company, na programe je tiež vernisáž výstavy Eriky Miklóšovej a na fasáde divadla je možné stále vidieť dielo Ilony Németh Keď.
Čítať viac...

Literárny inkubátor 2021

Divadlo Pôtoň začiatkom kalendárneho roka vyhlásilo otvorenú výzvu na obsadenie rezidenčných umeleckých pobytov v programe Literárny inkubátor 2021. Dramaturgická rada programu vybrala z prihlásených projektov sedem autorov a autoriek, ktorí budú v Bátovciach vytvárať svoje nové diela.
Čítať viac...

Výskum publika

Výskum bol zameraný na zmapovanie publika - jeho preferencií, potrieb a kultúrnej gramotnosti. Zber dát prebiehal v lokalite, v ktorej pôsobí Divadlo Pôtoň (Bátovce, Žemberovce, Pukanec).
Čítať viac...

Ubytovanie v kultúrnom centre

Ubytujte sa v kultúrnom centre a spoznajte hranice regiónov Tekova a Hontu. Naše izby sú k dispozícii od 15 Eur na osobu a noc. Podporte našu činnosť vašim výletom na slovenský vidiek.