Centrum umenia a kreativity vyhlasuje otvorenú výzvu pre umelcov z oblasti vizuálnych umení.

Kultúrne a umelecké centrum v Bátovciach minulý rok zrevitalizovalo svoj exteriér a vytvorilo priestor na prezentáciu vizuálneho umenia vo verejnom priestore. Aktuálna výzva sa viaže na sústavu landartových prvkov, ktoré navrhla scénografka a výtvarníčka Zuzana Havranová. Sústava funguje ako samostatný výstavný priestor a obsahuje 13 identických kovových boxov s vnútornými rozmermi 480 mm x 270 mm x 270 mm. Prednú stranu je možné prekryť plexisklovými platňami.

Pre rok 2023 hľadáme 2 mladých umelcov alebo 2 skupiny umelcov z oblasti vizuálnych umení, ktorých vytvorené diela v rámci rezidenčného umeleckého pobytu Mikrosvety uvedieme v mesiaci jún a september 2023.

Realizátor projektu hradí umelcom ubytovanie, pracovný priestor, materiálové náklady na zhotovenie diela a autorský honorár do výšky 300 eur.

Prihlášky je možné zasielať cez online formulár do 30.3.2023.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia

Michal Ditte, ditte(at)poton.sk, 0908 359 788
V Bátovciach, 23.2.2023

Prihláška - Rezidenčný program
Rezidenčný umelecký program Pôtoň - Centrum umenia a kreativity, Bátovce.
Vyberte jednu z možností
Vyberte jednu z možností
Vyberte jednu z možností
Vyberte jednu z možností
V prípade rozsiahlejšieho materiálu zašlite prílohu vo formáte PDF emailom na adresu divadlo@poton.sk
január - december 2024
Informácie o priestoroch a technike nájdete na www.poton.sk/about/priestory-divadla
Vyberte jednu z možností
vzorovy-box
Podobné príspevky
Čítať viac...

Psota na Slovensku 2018

Divadlo Pôtoň pripravuje ďalšiu edíciu vzdelávacích programov pre študentov vysokých a stredných škôl - Psota na Slovensku 2018. Súčasťou programu bude aj inscenácia Americký cisár, ktorá získala Dosky 2018 za najlepšiu inscenáciu divadelnej sezóny.
Čítať viac...

Vojenské meno Rama – slovenské tour

Prvá inscenácia Divadla Pôtoň v tomto roku VOJENSKÉ MENO RAMA hosťovala tento týždeň v Banskej Bystrici, Žiline a v piatok 17. marca ju budú môcť vidieť diváci v Modrom salóne SND v Bratislave. Mesiac marec je v Divadle Pôtoň v Bátovciach mimoriadne plným obdobím, na programe je 15 podujatí a 20 sprievodných akcií s aktívnou účasťou 28 umelcov. Na záver mesiaca, 27. marca bude v Bátovciach hosťovať nový projekt Slovenského národného divadla (SND) s kontroverznou inscenáciou Natálka.
Čítať viac...

Denný letný tábor Impulz

Kultúrne centrum Pôtoň otvára začiatkom leta Denný letný tábor Impulz 2022 pre deti vo veku 8 - 11 rokov. Hlavným cieľom tábora je rozvoj kreativity detí a budovanie nových priateľstiev. Súčasťou tábora sú pohybové aktivity, divadelné cvičenia, a kreatívne aj športové hry. Aktivity prebiehajú v angličtine. Denný tábor Impulz je bezplatný.
Čítať viac...

Open call 2021

Divadlo Pôtoň vyhlásilo nové výzvy na obsadenie rezidenčných umeleckých pobytov v roku 2021.
Čítať viac...

Otvárame rok 2017

Aktuálny rok 2017 sa v Divadlo Pôtoň začne prvým rezidenčným pobytom mladej spisovateľky Kataríny Vargovej a jej workshopom kreatívneho písania, pre mladých manažérov kultúry je určený workshop Impulz, ktorý ponúkne návod, ako postupovať pri tvorbe umeleckého projektu. Na záver mesiaca uvádza tento mladý kreatívny priestor v bývalom kultúrnom dome v Bátovciach aj filmové projekcie – animovaný film Až na severný pól a americkú drámu James White.
Čítať viac...

Apel lokality / Report

Divadlo Pôtoň v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied zrealizovalo v druhej polovici kalendárneho roka 2017 výskumný projekt Apel lokality, ktorého zámerom bolo skúmať publikum v chudobných lokalitách Slovenska.