Manuál 2015
Zameranie: Handmade – workshop šitia pre začiatočníkov

Divadlo Pôtoň – Centrum umenia a kreativity, Bátovce
10. – 12. apríla 2015

Máte dosť uniformity? Chcete si vedieť vyrobiť vlastný originálny a nápaditý odev? Ponúkame vám intenzívny workshop šitia pre začiatočníkov. Naučíte sa ako si pripraviť strih, nacvičíte si šitie rôznych stehov, naučíte sa rozpoznávať základné druhy textílií. Odídete od nás s vlastnoručne ušitým prestieraním, návliečkou na vankúš a sukňou!

Začiatok workshopu: 10. apríla 2015 o 16.00 h
Ukončenie workshopu: 12. apríla 2015 o 13.00 h
Miesto workshopu: Divadlo Pôtoň, Bátovce 358

Lektorky workshopu: Elena Maťová, Iveta Ditte Jurčová

Účastnícky poplatok: 170 eur

 

Frekventanti workshopu majú zabezpečené:

  • lektorské vedenie
  • ubytovanie – 2 noci (zabezpečené v divadle, dvojlôžkové izby vybavené sociálnym zariadením)
  • malé občerstvenie počas troch dní (káva, čaj, minerálka, koláčiky, ovocie, chlebíky atď.)
  • materiály potrebné k šitiu
  • prenájom šijacích strojov

Ak vlastníte kufríkový šijací stroj, prineste si ho so sebou (nie je podmienkou),  lebo najlepšie je naučiť sa šiť na stroji, ktorý budete používať i doma.

 

Prihlásiť sa je možné telefonicky (0915 727 743) alebo e-mailom (jurcova@poton.sk) najneskôr 8. apríla 2015.  Koordinátorka workshopu Iveta Ditte Jurčová. 

Účastnícky poplatok môžete uhradiť elektronicky na číslo účtu: 4003269599/7500 alebo v hotovosti pri prezentácii účastníkov workshopu.

Workshop je pre minimálne 3 a maximálne 6 účastníkov.

Podobné príspevky
Čítať viac...

Premiéra: Terra Apathy

Divadlo Pôtoň pripravuje premiéru a online reprízy inscenácie Terra Apathy. Nový projekt čerpá z príbehu obce Horné Opatovce, ktorá po výstavbe hlinikárne v Žiari nad Hronom čelila ekologickej katastrofe a v roku 1969 bola uznesením vlády Československej socialistickej republiky zlikvidovaná a vymazaná z mapy.
Čítať viac...

Hľadáme novú Bilicovú

Divadlo Pôtoň hľadá nového manažéra predaja predstavení. Ste to vy?
Čítať viac...

Psota v Prahe

3. júna 2013 sa uskutoční 10. repríza inscenácie Psota práve na festivale Slovenské divadlo v Praze, ktorý organizuje už po trinásty krát Divadlo bez Zábradlí.
Čítať viac...

Workshop: kultúrny manažment a produkcia

Chcete si vyskúšať, aké je to byť súčasťou projektového tímu v nezávislom kultúrnom centre na vidieku? Chcete si vyskúšať komunikáciu so sponzormi, s mediálnymi partnermi, umelcami a ostatnými členmi tímu? Máte záujem dozvedieť sa ako projekt v oblasti kultúry vzniká, čím treba začať, ako na ňom pracovať a ako na nič dôležité nezabudnúť? Prihláste sa do 1. marca 2016 na workshop Impulz 2016, ktorý sa uskutoční v termíne 18. - 20. marca 2016 v Divadle Pôtoň.
Čítať viac...

Prvá premiéra v tomto roku

Prvú tohtoročnú premiéru v Divadle Pôtoň bude mať koprodukčná inscenácia s ukrajinskými umelcami VOJENSKÉ MENO RAMA. Režisér z Ľvova Sashko Brama, ktorý svojou autorskou inscenáciou R+J vzbudil rozruch na Divadelnej Nitre 2015, prináša na Slovensko skutočný príbeh mladej ženy a príbeh jej krajiny.
Čítať viac...

Pastierska symfónia v národnom divadle

Pastierska symfónia v Slovenskom národnom divadle, Americký cisár v Slovenskom komornom divadle a Debris company na slovenskom vidieku.