Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2015 sa uskutoční 24. – 29. septembra 2015. Podtitul aktuálneho ročníka festivalu je EMPATIA. Kurátormi slovenskej sekcie sú režisérka Iveta Ditte Jurčová a dramaturg Michal Ditte. 

“Prostredníctvom prezentovaných umeleckých diel, intervencií vo verejnom priestore, diskusií, ankiet a rôznych iných aktivít obrátime pozornosť návštevníkov festivalu, slovenskej verejnosti aj partnerov zo zahraničia k etickej otázke zodpovednosti človeka za osud iného človeka, za spôsob myslenia a úroveň morálky spoločnosti, za stav životného prostredia a vzťah k prírode. Náš pohľad bude väčšmi ako po iné roky smerovať k slabým, zraniteľným, osamelým, zaznávaným, neúspešným, utláčaným, vyhnaným… Alebo k tomu, čo je okolo nás slabé, zraniteľné, osamelé… Chceme ukázať cestu od vlastnej predstavivosti cez vcítenie sa do osudu iného k jeho poznaniu a pochopeniu. A za tým je už len odkaz: zdieľať a dávať” povedala o téme festivalu Darina Kárová.

V súčasnosti prebieha príprava festivalového programu, ktorej súčasťou je proces selekcie zahraničných inscenácií a výber zo súčasného repertoáru divadiel na Slovensku. Kurátormi slovenskej časti hlavného programu Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2015 sú režisérka Iveta Ditte Jurčová a dramaturg a autor Michal Ditte, ktorí sú lídrami Divadla Pôtoň. Ich zadaním je na základe aktuálnej koncepcie festivalu a svojich umeleckých a ideových preferencií navrhnúť do programu festivalu 3-5 inscenácií zo súčasného repertoáru divadiel na Slovensku.

Podobné príspevky
Čítať viac...

Open call for young performers for a 2-day workshop

We are looking for participants for a new theatre media project. In this short workshop we will make short video sequences on the topic described below. An ideal participant/actor/actress/performer for this project is an open-minded artist, who is capable of co-working with new people, happy to improvise and enjoy a full day's work.
Čítať viac...

Záhrada sa mení na Park umenia

Divadlo Pôtoň od septembra revitalizuje exteriérové plochy v okolí budovy na Park umenia – zelené epicentrum kultúry a umenia na slovenskom vidieku. Celkové investície presiahnu 56.000 eur, prevažne zo zdrojov Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Oficiálne otvorenie nového parku sa uskutoční v marci 2022.
Čítať viac...

Open call 2021

Divadlo Pôtoň vyhlásilo nové výzvy na obsadenie rezidenčných umeleckých pobytov v roku 2021.
Čítať viac...

Online premiéra Charon

Inscenácia CHARON o prievozníkovi duší, vytvorená slovenskými profesionálnymi tvorcami, bude už čoskoro odpremiérovaná. Tematicky sa opiera o rôzne mýty spojené s cestou do a z podsvetia, ktoré ovplyvnili dušu človeka a spôsobili jej premenu.
Čítať viac...

Marec 2022

Pootvorenie Parku umenia s komentovanými prehliadkami a rezidencia spisovateľky Terezy Oľhovej a ilustrátorky Slávky Ondrušovej.
Čítať viac...

Jedinečný koncert formácie Milo Kráľ Band

Divadlo Pôtoň bude 15. mája 2016 v priebehu jedného večera hostiť dve významné udalosti. Zoskupenie Milo Kráľ Band odohrá koncert pri príležitosti krstu novej publikácie 3xS, ktorú vydáva Divadlo Pôtoň v spolupráci s Národným osvetovým centrom.