Oficiálne otvárame Park umenia – 2.7.2022. Prihláste sa na komentované prehliadky k aktuálnym umeleckým dielam, navštívte predstavenie Aero zoskupenia Odivo a večer si nenechajte újsť koncert Moyzesovho kvarteta.

Na komentovanú prehliadku Parku umenia sa môžete prihlásiť každú sobotu od 18:00 do 20:00. V prípade, že vám sobota nevyhovuje, kontaktujte nás a môžeme sa dohodnúť na inom termíne.

8.7.2022 privítame v Parku umenia dvojkoncert. Svoju hudobnú tvorbu vám predstaví naša aktuálna rezidentka Karin Ospelt a potom sa môžete tešiť na world music v podaní skupiny Banda.

Časy, ktoré žijeme nie sú ľahké. Naše emócie sú vybičované do krajností. Frustrácia, hnev, ľútosť, sklamanie, strach… to všetko prežívame všetci. Cesty za krásou pokračujú aj v júli. 9.7.2022 sa stretneme neďaleko zátoky priehrady Lipovina a 16.7.2022 na poli na rázcestí smer Levice.

Neviete, čo s vašimi deťmi v prvé dva júlové týždne? Pošlite ich na Letný tábor do Pôtone. Viac informácií nájdete na samostatnej stránke. Lektorkami workshopov budú naše ukrajinské dobrovoľníčky Polina a Marharita. Workshopy budú prebiehať počas pracovných dní od 9:00 do 13:00 a v angličtine.

24.7.2022 uvedieme inscenáciu Terra Apathy v rámci festivalu Hviezdne noci v Bytči. Nový projekt čerpá z príbehu obce Horné Opatovce, ktorá po výstavbe hlinikárne v Žiari nad Hronom čelila ekologickej katastrofe a v roku 1969 bola uznesením vlády Československej socialistickej republiky zlikvidovaná a vymazaná z mapy. Tvorcovia inscenácie Terra Apathy nadväzujú projektom na dramaturgickú líniu dokumentárneho divadla v ktorej sa venujú zabudnutým alebo tabuizovaným témam. Medzi významné projekty tejto línie patria: Terra Granus (2008) – likvidácia obce Mochovce kvôli výstavbe jadrovej elektrárne, Tajomstvo domu Skuteckých (2009) – história vily Dominika Skuteckého v Banskej Bystrici, Nežná (2009) – dvadsiate výročie Nežnej revolúcie, Psota (2012) – chudoba na Slovensku. Inscenáciám v línii dokumentárneho divadla predchádza výskum v daných lokalitách a tvorcovia po zdrojových materiáloch pátrajú v dostupných archívnych materiáloch. Dôležitou súčasťou výskumu je aj oral history s pamätníkmi udalostí, ktorí tvorcom poskytujú cenné a intímne výpovede.

Rezidenčný umelecký program zaplnili umelci z Nórska, Lichtenštajnska a Slovenska. S režisérom Martinom Valientem a choreografkou Gundhild Bjornsgard a slovenskými performermi pripravujeme site specific produkciu “Volanie terasy”, ktorej uvedenie v štádiu work in progress bude 8.8.2022 v Dudinciach – v schátranej kúpeľnej terase. Karin Ospelt pracuje na svojich dielach v kostoloch v obci Beluj a esenciu z nich prenesie v rámci work in progress prezentácie do Bátoviec 8.7.2022. Svoj rezidenčný pobyt začala v Bátovciach aj Martina Morger, s ktorej dielom sa budete môcť zoznámiť začiatkom augusta.

Tešíme sa na vašu návštevu v Bátovciach. Prejdite si aj náš Park umenia, ktorý už začína žiť svojim prirodzeným, ale aj umeleckým životom.

Projekt Centrum umenia a kreativity z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Podobné príspevky
Čítať viac...

Štartujeme KulturBus

Divadlo Pôtoň v spolupráci so starostami obecných úradov okolitých obcí pripravili pre obyvateľov možnosť jednoducho a pohodlne cestovať do divadla v Bátovciach. Na vybrané produkcie bude nasadený KulturBus, ktorý bude premávať na trase Tlmače – Bátovce, cez obce Rybník, Čajkov, Nová Dedina, Devičany, Pukanec, Bohunice a Žemberovce.
Čítať viac...

Jedinečný koncert formácie Milo Kráľ Band

Divadlo Pôtoň bude 15. mája 2016 v priebehu jedného večera hostiť dve významné udalosti. Zoskupenie Milo Kráľ Band odohrá koncert pri príležitosti krstu novej publikácie 3xS, ktorú vydáva Divadlo Pôtoň v spolupráci s Národným osvetovým centrom.
Čítať viac...

Kultúrny Impulz pre stredné školy

Divadlo Pôtoň v marci realizuje pre študentov a študentky stredných škôl nové vzdelávacie podujatie Impulz. Projekt Impulz je koncipovaný ako nový formát neformálneho vzdelávania, ktorý zároveň podporuje rozvoj kultúrnej gramotnosti a kultiváciu mladých ľudí. V Bátovciach sa uskutoční osem celodenných aktivít neformálneho vzdelávania a divadlo uvedie v rámci podujatí reprízy inscenácií Terra Apathy a Swing Heil!.
Čítať viac...

Premiéra MIRACLES!

Divadlo Pôtoň oslovilo na spoluprácu tri divadelné zoskupenia, ktorých výrazný autorský rukopis roky spoluvytvára to najlepšie na domácej nezávislej scéne. Debris company, Med & Prach, Sláva Daubnerová a Divadlo Pôtoň vytvorili multižánrové dielo s témou zázrak. Miracles sa uskutoční v netradičných priestoroch bývalého kráľovského mesta Bátovce, diváci tak budú netradične putovať za súčasným umením viac než tri kilometre. Premiéra je naplánovaná na 7. mája 2017.
Čítať viac...

Čakanie na zázrak

V piatok 1. októbra 2021 sa v záhrade Divadla Pôtoň v Bátovciach uskutoční otvorenie trvalej vizuálnej inštalácie Juraja Poliaka Neprítomnosť zázraku nás vyčerpáva, ktorá bola realizovaná pre medzinárodnú výstavu scénografie a divadelného priestoru Pražské Quadriennale 2019.