Divadlo Pôtoň chystá jedinečný projekt „Aj tu som doma“.  Staňte sa jeho súčasťou!

Tvorivý tím Divadla Pôtoň vyzýva všetkých svojich divákov, fanúšikov, podporovateľov a spolupracovníkov, ktorí sa chcú aktívne zapojiť do projektu Aj tu som doma, aby preniesli do Divadla Pôtoň v Bátovciach predmet, ktorý vyjadruje ich vzťah k domovu a prerozprávali príbeh, ktorý sa k predmetu viaže. Predmety by nemali byť zvlášť objemné a rozmerné. Tvorcom projektu ide skôr o bytové doplnky, dekoračné predmety, prípadne drobnú, aj keď už nefunkčnú elektrotechniku, predmety z kuchynského prostredia alebo „milé zbytočnosti“ zo sekretárov. Predmety môžete darovať alebo zapožičať na jeden mesiac.

Zo zozbieraných predmetov a príbehov vznikne divadelná performancia a výtvarná inštalácia v ich druhom domove – v Divadle Pôtoň. Premiéra inscenácie Aj tu som doma sa uskutoční v sobotu 21. novembra 2015 počas Noci divadiel 2015.

Divadlo Pôtoň už podobný projekt realizovalo pred piatimi rokmi v Košiciach v rámci Európskeho hlavného mesta kultúry. Do projektu sa vtedy zapojilo 27 obyvateľov sídliska Terasa.

Príbehy predmetov sú aj príbehmi ľudí. Často sa môžu zdať obyčajné, banálne… ale divadlo má tú schopnsť dať banalite punc výnimočnosti, originality či nevšednosti.

Svoje predmety a príbehy prineste do Divadla Pôtoň v nasledujúcich termínoch:

  • 5. – 6. novembra v čase od 8:30 do 15:00
  • 7. novembra v čase od 14:00 do 19:00

Takto to vyzeralo v roku 2010 v Košiciach, kde sme projekt Aj tu som doma realizovali v rámci programu Európskeho hlavného mesta kultúry – Košice 2013.

Podobné príspevky
Čítať viac...

Záverečná konferencia: Into the Miracles

Divadlo Pôtoň pripravuje záverečnú konferenciu medzinárodného festivalu Into the Miracles. Podujatie sa uskutoční 25. novembra 2023 o 15:00 v priestoroch Divadla Pôtoň - Centrum umenia a kreativity v Bátovciach.
Čítať viac...

V divadle sa bude hovoriť o totalitných režimoch

Divadlo Pôtoň bude 28. mája 2016 hostiť inscenáciu Slovo Válkovo z produkcie Slovenského národného divadla. Po predstavení sa uskutoční diskusia s tvorcami inscenácie o živote v totalitnom režime.
Čítať viac...

In memoriam: Human (online application )

In memoriam: Human is series of international online workshops and trainings dedicated for young artists from 4 countries: Slovakia, Jordan, France and Palestine. It is initiated and coordinated by Poton Theatre and it will happen in 4 weekend days in September and October 2020. Projects brings together 30 young amateur and professional artists aged 18 to 30 years.
Čítať viac...

Online premiéra Charon

Inscenácia CHARON o prievozníkovi duší, vytvorená slovenskými profesionálnymi tvorcami, bude už čoskoro odpremiérovaná. Tematicky sa opiera o rôzne mýty spojené s cestou do a z podsvetia, ktoré ovplyvnili dušu človeka a spôsobili jej premenu.
Čítať viac...

Psota na Slovensku 2021

Divadlo Pôtoň zrealizuje od 28. septembra do 1. októbra 2021 tri celodenné edície vzdelávacieho programu Psota na Slovensku, ktorý sa zameriava na tému migrácie. Súčasťou programu sú odborné prednášky, diskusie, živé knižnice, workshopy a koprodukčná inscenácia Americký cisár Divadla Pôtoň a Štúdia 12. Edície najbližšieho bloku projektu sa uskutočnia pre študentov SUP Strednej školy Scénického výtvarníctva z Bratislavy, Strednej odbornej školy podnikania z Bratislavy a Gymnázia Andreja Sládkoviča z Banskej Bystrice.
Čítať viac...

Divadlo Pôtoň hľadá dobrovoľníkov

Divadlo Pôtoň ponúka jedinečnú možnosť pre všetkých nadšencov umenia a medzinárodných projektov. Spoznaj zákulisie tvorby nových umeleckých diel rôznych smerov a disciplín a staň sa súčasťou nášho tímu. Divadlo Pôtoň hľadá dobrovoľníkov, ktorí by pomáhali pri príprave a realizácii projektu In Memoriam: Word.